AINA TVAktualijosKultūros naujienosMeno kūrėjų portretaiNAUJAUSIOS ŽINIOS

Teatro elitas: aktorius Vidas Petkevičius

Aktorius Vidas Petkevičius – tyli Lietuvos teatro elito žvaigždė. Santūrus, asketiškas, toks neįprastas įprastam aktoriaus būdui. „Artistas visą kompaniją iš karto pakelia, o aš visada sėdžiu kamputyje, visus stebiu. Aš kaip ta kempinė – renku po truputį sau, nes žinau, kad man prisireiks“, – interviu metu sako V. Petkevičius.

Uždaras būdas jam nesutrukdė pasiekti karjeros aukštumų. Jo kūrybinis gyvenimas sodrus ir platus – jame netrūko didelių vaidmenų, žvėriško populiarumo, reikšmingų įvertinimų, krizių ir pergyvenimų.

Tie, kurie matė pirmuosius režisieriaus Eimunto Nekrošiaus šedevrus – laimingi žmonės. Daugeliui giliai atmintin įsirėžė Vido sukurti personažai: tylusis Sargas „Pirosmani, Pirosmani…” (1981), Tansikbajevas iš „Ilga kaip šimtmečiai diena” (1983), Voinickis iš „Dėdės Vanios“(1986). Labai daug aktoriaus sukurtų vaidmenų jau įėjo į Lietuvos teatro istoriją.

V. Petkevičius garsiojo režisierės Dalios Tamulevičiūtės aktorių dešimtuko auklėtinis, virš 40 metų vaidina Jaunimo teatre. Ištikimybė savo teatrui – dar vienas įkvepiantis Vido bruožas.

Namais kažkada vadintas teatras, nepaisant visų gyvenimo skersvėjų, aktoriaus širdyje tikriausiai tokiais ir liko: „Mes gi pirmieji pradėjome teatro dienos minėjimus. Paskui viskas išsivertė, perėmė garbę kiti teatrai. Jaunimo teatre etnografinis ansamblis užgimė. Viskas užgimė Jaunimo teatre, visos kryptys. Pantomima Jaunimo teatre, įsivaizduojat? Bet niekas apie tai nekalba. Garbę sau pasiima kiti žmonės… Vat kas man skaudžiausia“.

Lietuvos teatro sąjunga pristato tęstinį video projektą Teatro elitas apie žymiausius ir svarbiausius vyresnės kartos teatro menininkus. Video interviu jie dalinasi savo išskirtine kūrybine patirtimi ir atsako į įvairius klausimus apie kūrybą, menininko profesiją, gyvenimą teatru.

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Komentarų sistema leidžia skaitytojams išsakyti savo nuomonę, pasidalinti įdėjomis, pateikti papildomos informacijos ar pasiginčyti su oponentais. Redakcija pasilieka teisę pašalinti skaitytojų vulgarius, skatinančius smurtą, įžeidžiančius, skatinančius tautinę, rasinę, religinę ar kitokią neapykantą ir grasinančius komentarus.