Technologijų mokymo centre moksleiviai konstruoja radijo imtuvus

Technologijos – per sudėtinga sritis, o apie radijo imtuvo konstravimą nėra ko nė kalbėti? Su šiuo teiginiu nesutiktų jaunieji panevėžiečiai, apsilankę KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto Technologijų mokymo centre.

Panevėžio aklųjų ir silpnaregių vaikų globos bendrijos „Žvilgsnis“ nariai, apsilankę KTU, ne tik susipažino su robotais, bet ir patys sukonstravo FM radijo bangų imtuvą. Ekskursantai, susipažinę su mobiliais, studentų sukurtais robotais Robotikos laboratorijoje išklausė ir KTU studento Giedriaus Liaučio paskaitą. Vaikinas pristatė jaunesniems kolegoms ir savo studijų metu sukurtą darbą – eismo valdymo schemą. Giedrius, studijuojantis ketvirtajame Automatikos ir valdymo studijų programos kurse, papasakojo ir apie savo mėgstamą užsiėmimą pačiam konstruoti sportinius „sumo“ robotus, kurie užprogramuojami surasti varžovą ir jį išstumti iš specialaus varžybų ringo. Su šiais robotais KTU studentas dalyvavo ne viename tarptautiniame konkurse.

Vėliau vaikai galėjo patys išbandyti įgūdžius praktikoje. Pradžioje nedrąsi moksleivių grupelė, pademonstravus nesudėtingus, spalvotus elektronikos konstruktorius, panoro juos išmėginti. Netrukus pagal duotą schemą grupelė merginų sudėjo FM radijo bangų imtuvą, su kuriuo susirado ir mėgstamą radijo stotį.

Neatsiliko ir vaikinai – vienas iš pateiktų detalių, į grandinę sujungęs tris varikliukus su į orą kylančiais malūnėliais, sukūrė savo „lėktuvą“.

Moksleiviai Technologijų mokymo centre lankėsi Panevėžio aklųjų ir silpnaregių vaikų globos bendrija „Žvilgsnis“ vasaros stovyklos metu. Organizatoriai džiaugėsi, kad moksleiviai turėjo galimybę praktiškai išbandyti savo įgūdžius, o moksleiviai teigė, jog smagi ekskursija KTU buvo viena iš įdomiausių vasaros stovyklos programoje.

KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultete įkurtame Technologijų mokymo centre moksleiviai per kūrybines konstravimo užduotis susipažįsta su fizikos dėsniais, žymėjimais, saugiai atlieka įdomius eksperimentus. Jaunesniesiems Centro lankytojams siūloma unikaliais Kanadoje pagamintais konstruktoriais surinkti net kelis šimtus skirtingų prietaisų: pavyzdžiui, nuo plojimo ar oro pūstelėjimo užgęstančią lemputę, radijo imtuvą, saulės baterija pasikraunantį generatorių ir kitus. Šie konstruktoriai adaptuoti vaikams nuo 5 klasės.

Siūlomi užsėmimai ir vyresniems moksleiviams: šie konstruoja sudėtingesnius prietaisus, susipažįsta su mechatronikos pradmenimis, moderniais prietaisais išbando ir tiria sukurtų prietaisų elektromechanines savybes, išmoksta programuoti.

Užsėmimus veda studentai, sukuriama kūrybiška draugiška aplinka, kurioje svarbu atradimo džiaugsmas ir komandinis dalijimasis patirtimi.

Reguliarūs užsiėmimai grupėmis vyks nuo rugsėjo mėnesio.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite:

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *