Teisingumas sutirštintomis spalvomis

Pirmąją šių metų parodą G. Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje iškilmingai atidarė teisingumo ministras Juozas Bernatonis. Atidaryta šmaikšti Teisingumo ministerijos parengta karikatūrų paroda „Stot! Humoras eina!“, laužanti stereotipą, kad teisėje juokauti negalima.

Vienas karikatūrų parodos „Stot! Humoras eina!“ tikslų – parodyti, kad teisininkai supranta humorą ir už jį negrasina civilinėmis ar baudžiamosiomis bylomis.

„Žinoma, daugelis parodos darbų teisingumą rodo sutirštintomis spalvomis. Galbūt ne visiems teisingumo institucijų atstovams patinka tie šaržai. Tačiau vien jau tai, kad šiandien galime juoktis iš tokių rimtų dalykų ir galime būti nenubausti, rodo, kad mes gyvename išties demokratinėje teisinėje valstybėje“, atidarydamas parodą sakė ministras Juozas Bernatonis.

Ministras atvyko iš pokalbio su Panevėžio miesto meru, tarstelėjęs, kad esama pakankamai drauge sprendžiamų reikalų. Jis papasakojo, kad Teisingumo ministerijos kvietimu daugeliui žinomi geriausi Lietuvos karikatūristai praėjusiais metais dalyvavo karikatūrų konkurse teisingumo tema. „Teisingumo ministro ir ministerijos darbe nėra tiek daug linksmų ar džiuginančių dalykų, daugiau turime spręsti rimtas problemas, todėl malonu dalyvauti šios parodos atidaryme, parodyti žmonėms, kad ir teisininkai moka pasijuokti iš savęs.“

Seimo narys Domas Petrulis juokavo, kad tas, kas valdo humorą, valdo pasaulį. „Pasirodo, humorą valdo ministras, nes jis inicijavo šią parodą. Jei nemokėsim iš savęs pasijuokti, neturėsim saviironijos, nebus taip linksma,“ sakė D. Petrulis.

Bibliotekos atstovas teisininkas Mantas Navaruckis sveikindamas svečius atkreipė dėmesį į parodoje derinamus, atrodo, nesuderinamus dalykus – humorą ir teisę, ir kaip įvairiapusiškai darbuose atskleidžiamas teisininko portretas visuomenės akyse. Parodos atidaryme taip pat dalyvavo ministro pirmininko patarėjas viešiesiems ryšiams Sergejus Tichomirovas ir viešųjų ryšių atstovė Eglė Bagdžiūnaitė.

Iki sausio 19 d. bibliotekoje veiksiančioje karikatūrų parodoje eksponuojamos ir geriausiomis vertinimo komisijos pripažintos, ir paskatinamuosius prizus gavusiųjų autorių karikatūros.

Kviečiame lankytis!
Virginijaus Benašo nuotraukos


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: