Lietuvos naujienos - Verslas - 2021-05-28

Teisininkai ne tik gina, arba 6 esminės įžvalgos verslui

Vos kalba pasisuka apie teisininkus, nejučia prieš akis iškyla „gynėjai“, nuolat minantys teismo salės koridorius. Vis dėlto teisininkų vaidmuo jau seniai neapsiriboja vien verslo gynimu, priešingai, šiandien jie – nekvestionuojami inovatyvaus verslo partneriai, padedantys ne tik išvengti klaidų, bet ir sėkmingai augti. Toliau – 6 esminės įžvalgos, kurios padės susidaryti kur kas platesnį šių ekspertų paveikslą.

1. Teisininkai reikalingi ne tik kritinėse situacijose

Žinoma, gynimo funkcija išlieka itin svarbi, tačiau tikrai ne vienintelė. Klaidinga manyti, kad teisės ekspertų žinios praverčia tik kritinėse situacijose. Verslas vis globalėja, o naujausios technologijos kasmet į kiekvieną verslo sektorių įpučia naujų vėjų. Strategiškai mąstantys verslininkai patikimus teisės partnerius laiko nuolatiniais patarėjais, neatsiejama sklandžios plėtros dalimi.

Svarbu pasirinkti įvairiuose verslo sektoriuose patyrusią komandą, kuri atitinka veržlių rinkos žaidėjų lūkesčius. Puikus modernių kompanijų užmojus atspindintis pavyzdys – verslo teisės ekspertai „Motieka ir Audzevičius“. Čia dirba skirtingose srityse besispecializuojantys ekspertai, kurie aktyviai dalyvauja įvairių verslo sektorių veikloje, bendrauja su Lietuvos ir užsienio valstybinėmis institucijomis, palaiko atvirą pokalbį su inovacijas prognozuojančia akademine bendruomene.

2. Ginčą galima laimėti net ir oficialaus pralaimėjimo atveju

Tie, kurie siekia daug, žino, kad klaidos yra neišvengiamas palydovas. Tam, kad net pralaimėjus būtų galima vadinti tai naudinga pamoka, reikia turėti stiprų užnugarį. Taiklus pavyzdys – teisiniai ginčai. Tikri ekspertai gali ne tik atstovauti įmonės ambicijoms, bet ir padėti pasiruošti įvairiausiems scenarijams. Patyrusi komanda strategiškai sudėlioja pergalės ir palankiausių pralaimėjimo atvejų scenarijus. Tokius, kurie sutaupo maksimalius laiko, finansų kaštus.

3. Valstybinės institucijos nebūtinai reiškia painius procesus

Verslo atstovų atskaitomybė valstybinėms institucijoms – atsakingas, neretai labai daug laiko reikalaujantis procesas. Tačiau tai nebūtinai turi būti painūs terminai ir bemiegės naktys. Su Lietuvos bei užsienio valstybinėmis institucijomis nuolat susiduriantys teisininkai ne tik pataria, kaip reikia kalbėti atitinkamų vizitų, derybų, tyrimų metu, bet ir gali atstovauti kompanijai šios vardu. Tai padeda „išlošti“ laiko įmonės augimo, plėtros, investicijų pritraukimo klausimams.

4. Daugiau darant savarankiškai, nesutaupoma didesnė pinigų suma

Vis dar gajus mitas, kad savarankiškai atliekamos užduotys reiškia sutaupytą sumą. Perteklinės informacijos amžiuje, tikėtina, tokia strategija gali baigtis dar didesnėmis išlaidomis. Elementarus pavyzdys – verslo perkėlimas į virtualią erdvę. Dažnai tokio žingsnio tikslas yra globali prekyba, kuriai taikomi visai kiti įstatymai. Ypač, jei kalbame apie elektroninės prekybos subtilybes. Pasikliaunantieji neaiškiais šaltiniais ar draugų patarimais galiausiai ima dairytis teisininkų paslaugų, tačiau iki tol jie gali būti jau praradę nemažai laiko ir investicijų.

5. Šabloniniai dokumentai nėra tokie pat efektyvūs

Kalbėdami apie pasenusius šaltinius ir tikrai ne visoms sritimis vienodai pritaikomus patarimus, natūraliai pereiname prie aktualaus teisinio pagrindo klausimo – dokumentacijos. Klaidinga pasikliauti interneto platybėse rastais šablonais, nebent tai yra atostogų (ar panašaus sudėtingumo) prašymas. Moderniose kompanijose, kuriose veikia savita sistema ir procesų įgyvendinimo būdai, turi galioti unikalios taisyklės. Svarbu, kad teisinė sistema bei visa dokumentacija būtų rengiama, reguliariai peržiūrima ir atnaujinama pagal individualius lūkesčius, tikslus.

6. Nežinojimas nepalengvina pasekmių

Vis kartojamas posakis, kad nežinojimas neatleidžia nuo pasekmių, dažnai siejamas su neigiamomis temomis, nesupratimu. Tačiau net ir tie, kurie savoje veikloje plaukioja it žuvys vandenyje, gali į naujų teisinių sferų pažinimą pasižiūrėti ne iš apsisaugojimo nuo pasekmių, bet augimo perspektyvos. Teisininkai, kurie aktyviai domisi tiek šiandienos, tiek ateities galimybėmis, gali įnešti itin svarių įžvalgų ir įkvėpti kuriant naujus planus.

Vis dar manote, kad verslas gali efektyviai funkcionuoti be stiprių teisės srities ekspertų? Žinoma, funkcionuoti gali. Tačiau tiems, kurie nori drąsiai žengti į platesnių galimybių pasaulį, verta pradėti žvalgytis kokybiškos draugijos ir stipraus užnugario.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: