Pradžia Aukštaitijos naujienos Teismai išnagrinėjo neteisėtos medžioklės bylas

Teismai išnagrinėjo neteisėtos medžioklės bylas

0

Panevėžio miesto apylinkės teismas išnagrinėjo bylą dėl neteisėtos medžioklės, kurios metu buvo sumedžiotas stirnos patinas.

2017 m. liepos 21 d. Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai nustatė, kad Panevėžio rajone asmuo V. P. neteisėtai sumedžiojo stirnos patiną, jį dorojo nepažymėjęs specialios paskirties plomba, ant kurios informacinės plokštelės priklijuota licencija, taip pat medžioklės lape nebuvo įrašyti duomenys apie sumedžiotą stirnos patiną Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių nustatyta tvarka.

Teismas V. P. pripažino kaltu dėl administracinio nusižengimo, numatyto 290 straipsnio 8 dalyje padarymo ir paskyrė jam nuobaudą – 900 eurų baudą, administracinio poveikio priemonę – teisės medžioti atėmimą 1 metams bei graižtvinio šautuvo su optika konfiskavimą.

Pasvalio rajono apylinkės teismas išnagrinėjo bylą dėl neteisėtos medžioklės, kurios metu buvo sumedžiotas tauriojo elnio patinas.

Panevėžio regiono Gyvosios gamtos apsaugos pareigūnai po ilgo ir nuoseklaus tyrimo nustatė, kad 2016 m. gruodžio 26 d. buvo neteisėtai sumedžiotas tauriojo elnio patinas Biržų rajone. Keturi asmenys kartu gabenę ir doroję neteisėtai sumedžiotą gyvūną jau ankščiau buvo pripažinti kaltais, jiems paskirtos baudos nuo 1200 eurų iki 1400 eurų, atimta teisė medžioti nuo 2 metų iki 2 metų 6 mėnesių, taip pat buvo konfiskuotas automobilis LAND ROVER FREELANDER. Nutarimas šioje byloje jau yra įsiteisėjęs. Tačiau asmuo R. D., kuris neteisėtai sumedžiojo, taip pat gabeno ir dorojo taurųjį elnią pripažintas kaltu tik dabar, kadangi buvo išvykęs iš Lietuvos.

Teismas nutarė R. D. pripažinti padariusiu administracinį teisės pažeidimą, numatytą ATPK 85 str. 6 d. ir jam skirti 1500 eurų baudą su teisės medžioti atėmimu 3 metams ir medžioklinio graižtvinio šautuvo konfiskavimu.

Abiejų teismų nutarimai dar gali būti skundžiami Panevėžio apygardos teismui.

Tikimės, kad šie išaiškinti pažeidimai privers susimastyti daugelį mėgstančių rizikuoti medžiotojų. Rizikos kaina gali būti labai didelė.

Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos informacija

Komentuoti

Prašome įvesti savo komentarą!
Prašome įrašyti savo vardą!

Komentarų sistema leidžia skaitytojams išsakyti savo nuomonę, pasidalinti įdėjomis, pateikti papildomos informacijos ar pasiginčyti su oponentais. Redakcija pasilieka teisę pašalinti skaitytojų vulgarius, skatinančius smurtą, įžeidžiančius, skatinančius tautinę, rasinę, religinę ar kitokią neapykantą ir grasinančius komentarus.