Teismas ėmėsi bylos dėl galimos korupcijos Biržų rajono savivaldybėje

Ketvirtadienį Panevėžio apygardos teismas atvertė baudžiamąją bylą, kurioje Biržų rajono savivaldybės meras Vytas Jareckas ir dar keturi asmenys, tarp kurių buvęs Biržų r. savivaldybės administracijos direktorius ir buvęs tos pačios savivaldybės tarybos narys, buvęs Seimo narys bei vienos Biržų rajono seniūnijos seniūno pavaduotojas, kaltinami dėl piktnaudžiavimo, kyšininkavimo ir papirkimo.

Posėdžiui prasidėjus buvusio Seimo nario gynėjas pareiškė nušalinimą valstybinį kaltinimą palaikančiai prokurorei. Jo nuomone, prokurorė dar ikiteisminio tyrimo metu rodė išankstinį nusistatymą prieš jo ginamąjį, buvo šališka ir savo veiksmais užkirto kelią jo ginamajam tinkamai gintis, t. y. varžė jo teises.

Teismas nušalinimą atmetė, nurodęs, kad pagrindai, kuriais gynėjas prašė nušalinti prokurorę, nerodo prokurorės šališkumo, o gynėjo nurodyti prokurorės veiksmai yra vertintini kaip valstybinio kaltintojo veikimas kompetencijos ribose.

Šalys teismui pateikė ir daugiau prašymų. Buvo prašoma kaltinamąjį aktą grąžinti prokurorui, kad būtų ištaisyti šio dokumento trūkumai, išreikalauti duomenis, susijusius su kriminaline žvalgyba, atlikta ikiteisminiame tyrime, išskirti bylą į dvi atskiras bylas.

Išnagrinėjęs šiuos proceso dalyvių prašymus teismas nutarė jų netenkinti. Teismas nusprendė, kad klausimą dėl vieno iš prašymų – tam tikrų kriminalinės žvalgybos duomenų išreikalavimo spręs baudžiamosios bylos nagrinėjimo metu.

Užbaigęs prašymų stadiją teismas pradėjo bylą nagrinėti iš esmės. Prokurorė pagarsino kaltinamąjį aktą.

Manoma, kad Biržų rajono savivaldybės meras Vytas Jareckas kartu su tuometiniu Biržų rajono savivaldybės administracijos direktoriumi galimai neteisėtai siekė, kad būtų atleistas savivaldybės įsteigtos viešosios įstaigos direktorius, o jį jo pareigas būtų paskirtas kitas asmuo. Meras kaltinamas dėl kyšininkavimo, buvęs administracijos direktorius – dėl kyšininkavimo ir dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi.

Anot valstybinio kaltintojo, Biržų rajono savivaldybės administracijos direktorius, kaip savivaldybės rengiamų konkursų komisijos narys, kartu su buvusiu Seimo nariu galimai neteisėtai siekė, kad tam tikras asmuo būtų paskirtas į seniūno bei seniūno pavaduotojo pareigas. Šis asmuo byloje kaltinamas dėl padėjimo piktnaudžiauti tarnyba.

Buvęs Seimo narys kaltinamas tuo, kad veikdamas bendrininkų grupe organizavo piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi, t. y. galimai organizavo savivaldybės administracijos direktoriaus piktnaudžiavimą, taip siekdamas padėti savo pažįstamam asmeniui įsidarbinti seniūnijoje.

Buvęs Biržų rajono savivaldybės tarybos narys kaltinamas dėl papirkimo. Pareigūnai mano, kad šis tarybos narys siekė, kad būtų atleistas tam tikros viešosios įstaigos direktorius, o į jo vietą būtų paskirta tarybos nario bendrapartietė už valdančiajai koalicijai palankų jo balsavimą posėdžiuose.

Nė vienas iš kaltinamųjų savo kaltės nepripažino, parodymus teismui jie duos po to, kai bus apklausti visi liudytojai.

Kitas teismo posėdis suplanuotas balandžio 20 dieną. Jame teismas pradės liudytojų apklausas.

Panevėžio apygardos teismo informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: