AktualijosNAUJAUSIOS ŽINIOSPanevėžio naujienos

Teismas panaikino Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sprendimą dėl Panevėžio mero

Vilniaus apygardos administracinis teismas, išnagrinėjęs Panevėžio mero Ryčio Račkausko skundą dėl Vyriausiosios tarnybinės etikos sprendimo pripažinti jį supainiojus viešuosius ir privačius interesus, tenkino pareiškėjo skundą ir sprendimą panaikino.

R. Račkauskas prašė teismo panaikinti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos 2017-08-09 sprendimą, kuriuo buvo pripažinta, kad Panevėžio miesto savivaldybės tarybos posėdyje balsavęs dėl pritarimo teikiamų projektų įgyvendinimui ir teikimui Europos Sąjungos fondų investicijoms gauti, kai prie projektų parengimo prisidėjo jo sūnus Ignas Račkauskas, pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo nuostatas.

Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjų kolegija, išnagrinėjusi bylą nusprendė, kad R. Račkauskas, nedalyvaudamas ir nebalsuodamas 2016-11-15 vykusio konkurso Vertinimo komisijoje, nepriėmė ir sprendimų, kurie būtų įtakoję konkurso laimėtoją ir suteikę jo sūnui I. Račkauskui nematerialią naudą. Atsižvelgęs į konkurso eigą bei rezultatus ir tai, kad I. Račkauskas nėra susijęs su 2017-04-28 vykusio balsavimo metu išrinktų projektų įgyvendinimu, teismas daro išvadą, kad pareiškėjui nebuvo pagrindo nusišalinti nuo šiame posėdyje vykusio balsavimo, todėl Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sprendimą panaikino kaip nepagrįstą.

Teismo sprendime pažymima, kad R. Račkauskas būtų sukėlęs interesų konfliktą ir savo veiksmais sukūręs nematerialią naudą I. Račkauskui tuo atveju, jei būtų dalyvavęs 2016-11-15 vykdyto konkurso Vertinimo komisijoje, balsavęs už MB „Pupa – strateginė urbanistika“ laimėjimą ar kitu elgesiu daręs įtaką konkurso baigčiai, taip pat jei I. Račkauskas būtų sudaręs ilgalaikę bendradarbiavimo sutartį su MB „Pupa – strateginė urbanistika“ ir pareiškėjas būtų balsavęs 2017-04-28 vykusio posėdžio metu, tam, kad jo sūnus galėtų prisidėti prie tolimesnio projektų įgyvendinimo. Teismo nuomone, nesant šioms aplinkybėms, pagrindo teigti, kad pareiškėjas sukėlė interesų konfliktą ir nepagrįstai nenusišalino nuo 2017-04-28 vykusio posėdžio balsavimo, nėra.

Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimas per vieną mėnesį nuo sprendimo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui, paduodant apeliacinį skundą tiesiogiai Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui arba per Vilniaus apygardos administracinį teismą.

 

 

Vilniaus apygardos administracinio teismo informacija

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Komentarų sistema leidžia skaitytojams išsakyti savo nuomonę, pasidalinti įdėjomis, pateikti papildomos informacijos ar pasiginčyti su oponentais. Redakcija pasilieka teisę pašalinti skaitytojų vulgarius, skatinančius smurtą, įžeidžiančius, skatinančius tautinę, rasinę, religinę ar kitokią neapykantą ir grasinančius komentarus.