Teismas pradeda nagrinėti bylą dėl galimos plataus masto korupcijos

Šiandien Panevėžio apygardos teismas pradeda nagrinėti baudžiamąją bylą, atskirtą iš didelės apimties ikiteisminio tyrimo dėl galimos plataus masto korupcijos teisinėje sistemoje. Šioje byloje kaltinimai veikiant organizuotoje grupėje dėl prekybos žmonėmis, piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, trukdymo teisėjui, prokurorui, ikiteisminio tyrimo pareigūnui vykdyti pareigas, organizavimo sunkiai sutrikdyti žmogaus sveikatą, kitų nusikalstamų veikų pareikšti 8 Lietuvos Respublikos piliečiams, kurių trys kaltinami ir dėl melagingų parodymų davimo. Iš šių kaltinamųjų – du Klaipėdos regione dirbantys advokatai A. S. ir M. N.

Ikiteisminį tyrimą organizavo, kontroliavo ir valstybinį kaltinimą teisme palaiko Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai. Šį sudėtingą tyrimą atliko teisėsaugos institucijų tyrimo grupė, kurią sudarė Lietuvos kriminalinės policijos biuro ir Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo padalinių, Specialiųjų tyrimų tarnybos Klaipėdos valdybos ir Vilniaus valdybos pareigūnai.

Tyrimo duomenimis, 2017 m. pavasarį vieno iš kaltinamojo V. V. namuose buvo rastos 6 sandariai uždarytos konservų dėžutės su labai dideliu kiekiu – 1033,28 g – narkotinės medžiagos kokaino. Pradėtame ikiteisminiame tyrime minėtas asmuo buvo sulaikytas ir jam įteiktas pranešimas apie įtarimą dėl neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinės medžiagos kiekiu.

Šio ikiteisminio tyrimo metu buvo gauta duomenų, kad V. V., siekdamas išvengti baudžiamosios atsakomybės už padarytą nusikaltimą, t. y. kokaino įsigijimą, su jį gynusiu advokatu A. S. ir kitu asmeniu surado ir įkalbėjo nekaltą socialiai pažeidžiamą asmenį už piniginį atlygį (30 tūkst. Eur) prisiimti baudžiamąją atsakomybę už V. V. Kaltinamųjų surastas asmuo prisipažino dėl neva padaryti nusikaltimo ir 14 mėnesių buvo suimtas.

Tyrimo metu surinkti duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad pagal parengtą planą kaltinamieji A. S. ir V. V. šiam asmeniui turėjo surasti advokatus, kurie taikytų neteisėtas gynybos priemones ginant ne šio asmens, bet V. V. interesus. Pastarasis turėjo sumokėti piniginį atlygį kaltę prisiėmusiam asmeniui ir apmokėti jo gynybos išlaidas. Tokiu būdu kaltinamasis A. S. pažadėjo V. V. vykdant prekybą žmonėmis ir neteisėtai piktnaudžiaujant padėti pastarajam išvengti baudžiamosios atsakomybės siekiant, kad vietoj V. V. būtų nuteistas nekaltas asmuo. Tokiu būdu V. V. ir A. S. susitarė trukdyti prokurorams ir tyrimo pareigūnams nustatyti pradėtame ikiteisminiame tyrime objektyvią tiesą.

V. V. taip pat kaltinamas tuo, kad jis, veikdamas organizuotoje grupėje, organizavo sunkiai sužaloti Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato specializuoto padalinio vadovą dėl jo atliekamų tarnybinių pareigų. Organizuotos grupės nariai buvo gerai apgalvoję nusikalstamų veikų planą, buvo renkami duomenys apie privatų pareigūno gyvenimą. 2018 m. balandžio mėnesį teisėsaugos pareigūnai sulaikė du kaltinamuosius, kurie planavo pasikėsinimą į policijos pareigūną ir prokurorą.

Primename, kad šiuo metu Šiaulių apygardos teisme nagrinėjama baudžiamoji byla dėl labai didelio kiekio narkotikų neteisėto laikymo, įgijimo, pardavimo ir gabenimo turint tikslą pasipelnyti. Kauniečiai N. M. ir G. B. kaltinami tuo, kad, veikdami organizuotoje grupėje, neteisėtai laikė, gabeno ir pardavė per 1,5 kg narkotinės medžiagos, kurios sudėtyje buvo 1033,28 g kokaino, o klaipėdietis V. V. – šių medžiagų įgijimu, gabenimu ir laikymu.

Iš didelės apimties ikiteisminio tyrimo dėl galimos plataus masto korupcijos teisinėje sistemoje atskirta ir teisminiam nagrinėjimui perduota jau 12-a baudžiamųjų bylų. Teismams perduotose nagrinėti baudžiamosiose bylose 6 asmenys yra pripažinti kaltais, jiems skirtos įvairaus dydžio baudos. Du asmenys, aktyviai padėję atskleisti organizuotų grupių narių padarytas nusikalstamas veikas, atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės, dar vienas asmuo, bendradarbiavęs su teisėsaugos pareigūnais, atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

Šiuo metu vykstančiame minėtame ikiteisminiame tyrime yra 35 įtariamieji, tiriama virš 140 galimų nusikalstamų veikų.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: