Teismas skyrė baudą neteisėtai narkotinėmis medžiagomis disponavusiam Turkijos piliečiui

Už tai, kad nelegaliai su savimi turėjo ir per Lietuvos valstybinę sieną be leidimo gabeno nedidelį kiekį narkotinių medžiagų – kanapių Turkijos pilietis B. L. nubaustas 750 eurų bauda.

Kadangi byla buvo išnagrinėta sutrumpinto proceso tvarka, kaltinamasis pripažino kaltę ir gailėjosi dėl padaryto nusikaltimo, teismas bausmę sumažino trečdaliu – B. L. turės sumokėti 500 eurų.

Bylą išnagrinėjęs Panevėžio apygardos teismas nustatė, kad š. m. vasarį iš Latvijos į Lietuvą automobiliu grįžtantį B. L. sustabdė Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai. Patikrinę užsieniečio automobilį jie rado maišelį su nedideliu kiekiu kanapių antžeminių dalių ir nuorūką su kanapių ir tabako mišiniu.

Kaltinamasis teigė kanapes turėjęs savo reikmėms ir nežinojęs, kad nedidelio kiekio narkotinių medžiagų turėjimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę.

B. L. visiškai pripažino savo kaltę, nuoširdžiai apgailestavo dėl padarytų nusikalstamų veikų, ir tai teismas pripažino jo atsakomybę lengvinančia aplinkybe. Kaltinamojo atsakomybę sunkinančių aplinkybių teismas nenustatė.

Įvertinęs visus bylos duomenis, įrodymus ir tai, kad kaltinamasis narkotines medžiagas turėjo savo reikmėms, neketino jų pardavinėti ar platinti, teismas nusprendė, kad skirti Baudžiamajame kodekse numatytą bausmę – laisvės atėmimą šiuo atveju būtų aiškiai neteisinga, tai prieštarautų teisingumo principui ir bausmės paskirčiai.

Teismo įsitikinimu, teisinga bausmė šiuo atveju yra bauda. Teismo nuosprendyje pažymima, kad būtent tokia bausmė yra proporcinga kaltinamojo padarytoms nusikalstamoms veikoms ir jo asmenybei.

Panevėžio apygardos teismo nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Panevėžio apygardos teismo informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: