Pradžia Kultūros naujienos Aktualijos Teisme – vienas iš projekto „Laisvės ir tapatybės ženklai” fotografijos darbų

Teisme – vienas iš projekto „Laisvės ir tapatybės ženklai” fotografijos darbų

944
0

Panevėžio miesto apylinkės teisme šiandien pristatytas vienas iš 20-ties projekto „Laisvės ir tapatybės ženklai“ darbų. Teismo patalpas papuošė fotografo Andriaus Repšio 2016 metų darbas „Herbas“, kuriame įamžintas pernai Valstybės dieną Panevėžio Stetiškių aerodrome 20 hektarų plote neįprastu būdu traktoriaus su prikabintu purkštuvu piešiamas didžiulis Lietuvos herbas.

Panevėžio miesto fotografijos galerijos projektas „Laisvės ir tapatybės ženklai“ – tai skirtingose miesto vietose išsidėstęs dviejų fotografijos parodų ciklas, kviečiantis žiūrovus artimiau susipažinti su Panevėžio miestu, svarbiais kultūros objektais, čia pat greta vykstančiais reiškiniais.

Kaip sakė projekto vadovas, Fotografijos galerijos direktorius Sigitas Laurinavičius, visos 20 projekte dalyvaujančių įstaigų savaip atskleidžia miesto tapatybę ir svariai prisideda prie laisvos ir savo vertę suvokiančios visuomenės raidos. Tai ir kultūros, meno, mokslo, taip pat ir teisės, sveikatos, sporto, verslo bei savivaldos įstaigos.

„Teismas visuomet mielai prisijungia prie mieste vykdomų projektų. O šis teismo patalpas puošiantis darbas ir projekto idėja glaudžiai susijusi su teismo vykdomu teisingumu ir jo simboliu – teisėjų ženklu, kuriame pavaizduotas Lietuvos valstybės herbas ir užrašytas lotyniškas posakis „Visi esame įstatymų vergai, kad galėtume būti laisvi“, – sakė Panevėžio miesto apylinkės teismo pirmininkė Virginija Svirplienė.

„Šiuo projektu siekiama per meno kūrinius skleisti pilietines nuostatas, atpažįstant savo laisvės bei tapatybės ženklus. Tikimasi, kad žiūrovai, keliaudami nuo vieno kūrinio prie kito, ne tik aplankys ir apžiūrės žinomų meistrų fotografijas, bet taip pat susipažins su kitais svarbiais miesto objektais“, – sakė projekto autorius S.Laurinavičius.

 

Panevėžio miesto apylinkės teismo informacija

Komentuoti

Prašome įvesti savo komentarą!
Prašome įrašyti savo vardą!

Komentarų sistema leidžia skaitytojams išsakyti savo nuomonę, pasidalinti įdėjomis, pateikti papildomos informacijos ar pasiginčyti su oponentais. Redakcija pasilieka teisę pašalinti skaitytojų vulgarius, skatinančius smurtą, įžeidžiančius, skatinančius tautinę, rasinę, religinę ar kitokią neapykantą ir grasinančius komentarus.