AktualijosNAUJAUSIOS ŽINIOSPanevėžio naujienos

Teismų psichologai susitiko Panevėžio apygardos teisme

Kovo pradžioje Panevėžio apygardos teisme susirinkę Lietuvos teismų psichologai tarėsi, kaip efektyviau organizuoti savo darbus, analizavo sudėtingesnius vaikų apklausų atvejus, dalijosi aktualia informacija, sprendė kitus darbo klausimus.

Nepilnamečių apklausas teismuose vykdantys specialistai taip pat aptarė ir jų laukiančius iššūkius, kai nuo liepos 1 d. įsigalios įstatymas, įpareigojantis nukentėjusius ar liudijančius vaikus apklausti tik su psichologo pagalba.

Lietuvos teismuose šiuo metu dirba 6 psichologai, neretai jie per vieną dieną dalyvauja 3–4 nepilnamečių apklausose, tad, panašu, įsigaliojus įstatymui, jų laukia nemenkas išbandymas.

Tačiau į susitikimą atvykę teismo psichologai pasidžiaugė tuo, kad papildomą darbo krūvį įveikti padės naujieji kolegos – esamų psichologų gretas netrukus turėtų papildyti dar 5 specialistai.

Pagausėjus teismo psichologų gretoms, planuojama, kad Vilniuje ir Kaune dirbs iš viso po tris teismo psichologus, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje – po du.

Pirmą kartą Panevėžyje susirinkę teismo psichologai apžiūrėjo abiejų Panevėžio teismų (apygardos ir apylinkės) patalpas, apsilankė Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmuose įrengtame specialiame vaiko apklausos kambaryje.

Cituojant arba kitaip platinat šią informaciją, prašome nurodyti informacijos šaltinį.

 

 

Panevėžio apygardos teismo infromacija

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Komentarų sistema leidžia skaitytojams išsakyti savo nuomonę, pasidalinti įdėjomis, pateikti papildomos informacijos ar pasiginčyti su oponentais. Redakcija pasilieka teisę pašalinti skaitytojų vulgarius, skatinančius smurtą, įžeidžiančius, skatinančius tautinę, rasinę, religinę ar kitokią neapykantą ir grasinančius komentarus.