Teismui perduota byla dėl kraupių nusikaltimų Raseinių rajone

Šiaulių apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui nagrinėti perdavė baudžiamąją bylą, kurioje Raseinių rajono gyventojas A. P. yra kaltinamas taksi automobilio vairuotojo nužudymu ir jo apiplėšimu. Vyrui taip pat pareikšti kaltinamai ir dėl dar vieno asmens nužudymo.

Ikiteisminį tyrimą atliko Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, o jam vadovavo Šiaulių apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Jūratė Tamašauskienė.

Šių metų vasario pabaigoje, prie miškelio Raseinių rajone radus taksi automobilį bei šalia jo negyvą vyrą, buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtarta, jog automobilio vairuotojas galėjo būti nužudytas, todėl nedelsiant buvo pradėta nusikaltimą įvykdžiusio asmens paieška. Netrukus teisėsauga sulaikė ir į areštinę uždarė ne kartą už vagystes ir plėšimus teistą jauną vyrą.

Bylos duomenimis, nusikaltimo vakarą neblaivus A. P. taksisto paprašė jį nuvežti į Raseinius. Manoma, kad kaltinamasis žinojo, jog vairuotojas turi pinigų, todėl važiuojant nutarė juos pagrobti. Įtariama, kad iš pradžių A. P. nužudė taksi vairuotoją, tada pagrobė iš jo 300 eurų, o vėliau auką išstūmė iš automobilio ir nuvažiavo. Degalinėje pasitikslinus, kokiu keliu reikia važiuoti į Raseinius, paaiškėjo, kad A. P. turi grįžti tuo pačiu keliu. Turimais duomenimis, kaltinamasis, privažiavęs įvykio vietą, nutarė atsikratyti automobilio, todėl jį paliko šalia taksi vairuotojo bei pasišalino iš įvykio vietos. Kaltinamasis manė, kad vairuotojas yra dar gyvas.

Teisėsaugos pareigūnams atliekant šį ikiteisminį tyrimą paaiškėjo, kad A. P. galėjo būti įvykdęs ir dar vieną sunkų nusikaltimą.

Taksisto nužudymu ir apiplėšimu kaltinamas jaunas vyras į įtariamųjų sąrašą dėl kito nusikaltimo pateko po to, kai šių metų sausio pabaigoje buvo gauta informacija apie sunkiai sužalotą Raseinių rajono gyventoją. Paaiškėjo, kad pas sunkiai sumuštą vyrą nuolat lankydavosi įvairūs asmenys, mėgstantys išgerti, o jų tarpe – ir A. P. Sunkiai sumuštam vyrui ligoninėje mirus, byla dėl sunkaus kūno sužalojimo buvo pakeista į nužudymo bylą.

Ikiteisminio tyrimo metu surinkta duomenų, kad tarp dviejų vyrų konfliktas galėjo kilti išgertuvių metu. Manoma, kad šeimininkas savo svečią A. P. pradėjo gąsdinti susidorojimu, todėl vyrai susimušė. Nustatyta, kad įpykęs A. P. vyrą sumušė taip, kad jis neteko sąmonės.

Kaltinamasis dėl nusikalstamų veikų savo kaltę visiškai pripažįsta.

Baudžiamasis kodeksas už pagrobtą svetimą turtą numato areštą arba laisvės atėmimą iki 6 metų, už žmogaus nužudymą – laisvės atėmimą nuo 7 iki 15 metų, o už nužudymą dėl savanaudiškų paskatų – laisvės atėmimą nuo 8 iki 20 metų arba laisvės atėmimą iki gyvos galvos.

Byla perduota nagrinėti Šiaulių apygardos teismui.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: