Termo medienos lentos – ekologiškas pasirinkimas jūsų namams

Kintančios klimato sąlygos bei augantis susidomėjimas aplinkosauga, kelia vis naujus iššūkius daugelyje sričių, ne išimtis ir statybų pramonė. Turbūt karščiausias diskusijas kelia pastatų fasadai ir jų apdaila. Betonas, plastikas – lengva priežiūra, bet jų gamyba tarši ir reikalaujanti didelių energijos išteklių. Tuo tarpu mediena atvirkščiai – ekologiška, nereikalaujanti didelių energetinių išteklių gamyba, tačiau priežiūra atima daug laiko ir jėgų. Tačiau tai mitas! Tereikia pasirinkti teisingai paruoštą medieną, kad ji tarnautų žmogui, o ne atvirkščiai. Lauko dailylentės, terasinės lentos gali ne tik puošti namus, skleisti gerą aurą bet ir sutaupyti laiko skiriamo priežiūrai. Rekomenduojame pasidomėti termo mediena

Ekologijos aspektai statybų pramonėje

Poreikis mažinti su statybomis susijusį energijos suvartojimą pabrėžia medienos gaminių svarbą kuriant ekologiškesnius ir tvaresnius pastatus. 

Dėl padidinto patvarumo ir stabilumo termo medienos lentos, termiškai apdorotos lauko dailylentės tapo labai efektyvia ir tvaria alternatyva įprastoms statybinėms medžiagoms, įskaitant tradicinius medienos gaminius. Mano tai šių laikų išradimas? Tikrai ne! Kalibruota mediena, klijuoti skydai – gan jaunos technologijos lyginant su terminiu apdorojimu, kuris žmonijai žinomas ir praktikuojamas jau daugelį šimtmečių.

Tokia mediena tampa ekologiška ir sterili, nes proceso metu pašalinamos kenksmingos medžiagos, toksinai, formaldehidas.

Maža to, šis apdorojimas yra netoksiška modifikacija, visiškai nekelianti nei pavojaus žmogui, nei žalos aplinkai.

Verta paminėti dar vieną svarbų termo medienos indėlį ekologijai. Termiškai apdorota mediena padeda taupyti kietmedžių ir egzotinių medžių resursus. Minkštosios medžių rūšys auga kur kas greičiau, greičiau atsinaujina ir jų resursai. Po terminio apdorojimo fizinės jų savybės netgi lenkia aukštesnės rūšies medieną, o ir estetinis grožis niekuo nenusileidžia. Todėl nekeista, kodėl taip sparčiai kyla šios medienos paklausa rinkoje.

Termiškai apdorotos lentos: kaip vyksta šis procesas?

Veikiant 180-220 laipsnių karščiui, medienoje vyksta cheminiai pokyčiai: pagerėja matmenų stabilumas ir termoizoliacinės savybės, medienos paviršius tampa glotnus, švarus ir besakis, sunaikinami puvimą sukeliantys grybeliai. Galutiniam rezultatui pasiekti, reikalingi trys etapai, apžvelkim juos.

Pradžioje, keliant temperatūrą, specialiose kamerose mediena išdžiovinama, iš jos beveik iki nulio išgarinamas skysčių perteklius bei pašalinamos smalos. 

Vėliau, kylant temperatūrai iki aukščiausios, vyksta sudėtingesni procesai. Medžio struktūroje esantys cukraus dariniai (hemiceliuliozė) suskaidomi, vėliau pašalinami ir išplaunami garais. Nebelieka medžiagų, kurios sukelia puvėsinį grybelį, būtent dėl to padidėja medienos atsparumas puvimui.

Galiausiai mediena vėsinama ir drėkinama iki reikiamo lygio.

Štai, jūsų mediena paruošta naudojimui! O savybės, kurias dabar ji jums dovanos:

  • Ekologiškumas. 
  • Žemas drėgmės lygis.  
  • Matmenų stabilumas.  
  • Didelis biostabilumas. 
  • Atsparumas drėgmei. 
  • Mažas dervų kiekis. 
  • Estetiška išvaizda. 
  • Nereikia papildomo apdorojimo.

Termo medienos lentos – jūsų projekto privalumas

Sibiro maumedis, šiaurietiška pušis, eglė, beržas – terminiam apdorojimui tinka bet kuri medienos rūšis. 

Termo mediena pamėgta langų, durų, muzikos instrumentų gamintojų. Dėka terminio apdorojimo, medienos naudojimas tampa įmanomas ten, kur anksčiau buvo gana problematiška ją naudoti: pirčių, vonių, vonios kambarių, baseinų, prieplaukų, laivų ir jachtų apdailai.

Ir vis tik dažniausiai termo mediena naudojama namų išorės ir vidaus darbams. Ją renkasi eksterjero apdailai, nes yra neprilygstama permainingo lietuviško oro sąlygomis. Termo medienos lentos, lauko dailylentės, mediena tvorai, maumedžio dailylentės ar terasinės lentos – rinkoje platus pasirinkimas bet kokiam jūsų projektui: fasado apdailai, terasos įrengimui, pavėsinių statybai, sodo baldų gamybai, balkonams, pastatų apkalimui, tvoroms…

Skirtingai nuo chemiškai apdorotos medienos, kuri netinkamai naudojant gali išskirti kenksmingus toksinus, termiškai modifikuota mediena neturi kancerogenų, toksinų ar kitų lakiųjų organinių junginių, todėl itin vertinama ir interjere. Termo dailylentės ar grindinės lentos ypač tiks tokiose „jautriose“ zonose, kaip miegamasis ir vaikų kambarys.

Taigi investicija į termo medieną, tai ne tik ilgalaikė investicija į jūsų šeimos, namų gerbūvį, bet ir reveransas gamtai. Svajojate apie ekologiškus ir tvarius namus bei švarią aplinką? Būkite tikri, termo mediena pateisins jūsų lūkesčius!


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: