Tęsiami Stasio Eidrigevičiaus menų centro rangos darbai

Panevėžio miesto savivaldybė iki nustatyto termino – kovo 15 dienos – atsakė į Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos pateiktus klausimus dėl Stasio Eidrigevičiaus menų centro (SEMC) projekto. Esminė sąlyga projekto darbų tęstinumui – įvykdyta: menininkas S. Eidrigevičius pateikė raštišką sutikimą menų centrui įteikti autorinių kūrinių kolekciją. Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) keltos sąlygos taip pat įvykdytos, todėl rangos darbai vyksta toliau.

Projekto įgyvendinimo terminas – itin svarbus

Panevėžio mero Ryčio Račkausko teigimu, Kultūros ministerijos bei CPVA pateikti klausimai yra atsakyti, todėl svarbu tęsti ir laiku užbaigti SEMC rangos darbus – nuo to priklauso projekto finansavimas.  

„Gavome menininko S. Eidrigevičiaus raštą, kuriame menininkas patvirtina, kad įteiks suformuotą savo darbų kolekciją. Tai išsklaido abejones dėl projekto įgyvendinimo sąlygų. Tiesiog reikia eiti į priekį ir realizuoti projekto planus“, – sako R. Račkauskas.

Pasak Panevėžio mero, projektui įgyvendinti yra numatyti sutartiniai įsipareigojimai, kurių privalu laikytis. Kitu atveju galima netekti ES investicijų.

Nekomerciniam kinui – svarbi vieta

Panevėžio meras patvirtina, kad SEMC vietą suras įvairios meno rūšys, tarp kurių ir nekomercinis kinas.

„Menų centre nekomerciniam kinui skiriama svarbi vieta – atskirame tūryje specialiai kino rodymui bus įrengta moderni kino salė. Ji numatyta pirmajame statybų etape. Esame suinteresuoti, kad SEMC vyktų kuo daugiau įvairių veiklų, kad jis taptų kultūriniu Panevėžio traukos centru, todėl nekomercinio kino rodymas menų centre neabejotinai kurs pridėtinę vertę“, – teigia R. Račkauskas.  

Dabartinis etapas – koncepcijos išgryninimas

Laikinai SEMC direktoriaus pareigas einantis dr. Arūnas Astramskas informuoja, kad pastaruoju metu vyksta S. Eidrigevičiaus autorinių darbų kolekcijos sudarymas.

„Šiuo metu į sąrašą yra įtraukta 280 įvairių žanrų kūrinių, atskleidžiančių menininko kūrybos visumą. Tai turėtų būti ekspozicijos branduolys. Ekspozicijos koncepciją vis dar gryniname, šiuo klausimu nuolat tariamės ir su pačiu menininku S. Eidrigevičiumi“, – pasakoja A. Astramskas.

Panevėžio savivaldybės iniciatyva suburta kultūros ekspertų darbo grupė toliau teikia pasiūlymus dėl efektyviausio SEMC erdvių išnaudojimo ir veiklos išgryninimo.

Kino industriją atstovaujantys darbo grupės nariai teigia, kad kino bendruomenė yra pasirengusi padėti bei patarti, kad naujo menų centro atsidarymas būtų ir kino bendruomenės laimėjimas. A. Astramskas pabrėžia, kad nekomercinio kino demonstravimo bei sklaidos veiklų plano rengimas – vienas artimiausių uždavinių. Sprendžiant nekomercinio kino funkcijos įgyvendinimą bus bendradarbiaujama su kino centro „Garsas“ atstovais.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: