Organizatorių nuotr.

Tęsiasi „Apsaugok mane“ tradicijos: rugsėjį visi Panevėžio rajono moksleiviai bus apdrausti

Įgyvendinant saugaus eismo iniciatyvą „Apsaugok mane“ kasmet pirmąjį naujųjų mokslo metų mėnesį visi moksleiviai draudžiami nuo nelaimingų atsitikimų keliuose. AB „Lietuvos draudimas“ kartu su Panevėžio rajono savivaldybe šiemet ir vėl pasiruošusios pasirūpinti visų savivaldybės teritorijoje esančių bendrojo ugdymo mokyklų mokinių saugumu.

Būtina priminti saugumo taisykles

„Kiekvieną rugsėjį keliuose daugėja į mokyklas sugrįžtančių vaikų, eismas tampa intensyvesnis. Raginame tėvelius savo vaikams dar kartą priminti elementarius, bet gyvybiškai svarbius dalykus – kaip tinkamai pereiti perėją nesant šviesoforo, kodėl negalima eiti per gatvę degant geltonam ir raudonam šviesoforo signalui, kaip teisingai vestis dviratį per perėją, kodėl kelyje svarbu nesistumdyti su draugais, nežiūrėti į telefoną, dėvėti šalmą važiuojant dviračiu ar paspirtuku ir daug kitų svarbių klausimų“, – sako Panevėžio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Algirdas Kęstutis Rimkus.

Panevėžio rajono savivaldybė, kaip kasmet, prie mokyklų esančias perėjas pažymės akcijos ženklu, siekiant paskatinti tiek pėsčiųjų, tiek vairuotojų budrumą. Taip bus pažymėtos pėsčiųjų perėjos prie Ramygalos, Velžio gimnazijų, Dembavos progimnazijos, Paliūniškio pagrindinės mokyklos Tiltagalių skyriaus, Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos, Ramygalos gimnazijos Vadoklių skyriaus, Pažagienių bei Piniavos mokyklų-darželių, Piniavos mokyklos-darželio Bernatonių skyriaus.

Įvykių pasitaiko kasmet

Šiemet akcija vyksta jau 23-ius metus iš eilės. „Apsaugok mane“ iniciatorė, didžiausia ir ilgiausią patirtį turinti šalies draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“ sako, kad per šį laikotarpį pavyko atkreipti dėmesį ir auginti visuomenės atsakomybės jausmą už kiekvieną vaiką kelyje.

„Kasmet visoje šalyje, visą rugsėjį nemokamai apdraudžiame daugiau nei 300 000 vaikų – tiek bendrojo ugdymo mokyklų moksleivių turime šalyje ir visiems jiems visą parą galioja draudimo apsauga. Šios akcijos tikslas – didinti visuomenės dėmesį vaikų saugumui ir mažinti nelaimių keliuose, kuriose nukenčia moksleiviai, skaičių.

Pavyzdžiui, per pastaruosius 12 metų, žvelgiant į rugsėjo mėnesius, jau esame nukentėjusiems išmokėję daugiau nei 60 tūkst. eurų ir tai rodo, kad vaikai kasmet patenka į eismo įvykius dėl savo ar vairuotojų neatsargumo. Dažnai į mokyklas skubantys vaikai yra sužalojami pėsčiųjų perėjose ar jiems važiuojant dviračiu. Todėl neabejojame, kad kalbėti apie saugų eismą ir edukuoti tiek vaikus, tiek suaugusius reikia nuolatos“, – sako Panevėžio mieste veikiančio „Lietuvos draudimo“ skyriaus vadovė Greta Vėsulienė.

Nemokamas draudimas galioja automatiškai

Akcijos metu, visą rugsėjį, kiekvienas šalies moksleivis turi nemokamą draudimą nuo nelaimių kelyje. Dovanojamo draudimo suma – iki 5 tūkst. eurų.

„Draudimo apsauga mokyklinio amžiaus vaikams įsigalios automatiškai pačią pirmą mokslo metų dieną bei galios iki pat rugsėjo 30 dienos pabaigos. Dėl to, kad draudimas galiotų, tėveliams nieko papildomai daryti nereikia. Jei moksleivis, keliaudamas pėsčiomis, važiuodamas bei vežamas dviračiu, riedėdamas paspirtuku šį rugsėjį pateks į eismo įvykį, tiesiog registruokite žalą „Lietuvos draudimo“ svetainėje arba susisiekite su specialistais trumpuoju telefonu 1828“, – informuoja „Lietuvos draudimo“ Panevėžio skyriaus vadovė Greta Vėsulienė.

Draudimo išmoka išmokama nepriklausomai nuo to, ar moksleivis yra avarijos kaltininkas.

„Apsaugok mane“ yra seniausiai šalyje gyvuojanti socialinės atsakomybės iniciatyva, kurią „Lietuvos draudimas“ pradėjo 2000 metais.

Akcijos „Apsaugok mane“ metu šalies vairuotojai skatinami būti itin atidžiais kelyje ir skirti ypatingą dėmesį jauniausiems eismo dalyviams, po vasaros atostogų grįžtantiems į miestų bei miestelių gatves.

Daugiau apie vaikų saugumo keliuose iniciatyvą https://www.ld.lt/asmens-draudimas/apsaugok-mane

Naujausias „Lietuvos draudimo“ prekės ženklo tyrimas rodo, jog Lietuvos gyventojai jį laiko pačiu patikimiausiu draudimo prekės ženklu Lietuvoje, ypatingai daug balų apklaustieji bendrovei skiria už tai, jog ji objektyviai vertina klientui padarytos žalos nuostolį, paprastai ir sklandžiai jas tvarko bei greitai sureguliuoja (KOG apklausa, 2021 m. gruodis, 18–74 metų amžiaus Lietuvos gyventojai).

Savo draudimą apskritai bendrovei patiki kas trečias besidraudžiantis šalies pilietis.

Parengta pagal AB „Lietuvos draudimas“ ir Panevėžio rajono savivaldybės informaciją


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: