Tęsiasi prašymų priėmimas mokyklinėms reikmenims įsigyti

Tęsiasi prašymų priėmimas gauti paramai mokyklinėms reikmenims įsigyti. Nors šiemet lėšų suma mokiniui išliko tokia pat, specialistai sako, jog mokyklinių priemonių už 45 Eurus pavyks nupirkti kur kas mažiau, nei pernai, tuo pačiu metu už 156 Litus.

Lietuvos miestų ir rajonų socialinės paramos skyriai prašymus gauti paramą mokinio reikmenims, bei nemokamam mokinių maitinimui priima nuo liepos pirmosios. Vien Panevėžio mieste iki šiol tokių gauta apie 500. Didžioji dalis jų – patvirtinama. Kai kuriuose Lietuvos regionuose pagal rajono ar miesto taryboje patvirtintą tvarką moksleiviai turi galimybę gauti ir nemokamus pusryčius. Sąlygos paramai gauti išliko tokios pat, kaip ir pernai. Skiriasi tik parmos išraiška – nebe litais, o eurais.

Jei šeima atitinka nurodytas sąlygas, kiekvienam šeimos moksleiviui skiriama vienkartinė 45 Eurų ir 60-ies Euro centų suma vienam mokiniui per metus. Skiriama suma nesikeičia jau daugelį metų ir specialistai pastebi, kad jos moksleiviams nebepakanka.

Neseniai Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siūlė skirti nemokamą maitinimą visiems mokiniams, kurie mokosi pagal priešmokyklinio ir pradinio ugdymo programas, tačiau šis siūlymas susilaukė daug prieštaringų vertinimų. Jam nepritaria ir tiesiogiai su tuo dirbantys specialistai.

Prašymai mokinio reikmenims įsigyti nebebus priimami jau spalio pradžioje. Nemokamam moksleivio maitinimui gauti, prašymus pateikti galima visų mokslo metų laiku.

Plačiau vaizdo reportaže.

GNTV logo2


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: