VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės nuotr.

Tiksliam prostatos vėžio diagnozavimui Respublikinėje Panevėžio ligoninėje įdiegta robotinė ranka

Prostatos vėžys – labiausiai paplitusi onkologinė liga tarp vyrų, tad visada buvo skiriama daug dėmesio šios ligos diagnozavimui ir gydymui. Pastaraisiais metais požiūris į prostatos vėžio gydymą gerokai keičiasi. Anksčiau, nustačius prostatos vėžį, buvo atliekama operacija, pašalinant visą prostatą, arba taikomas agresyvus spindulinis gydymas. Lūžis gydant prostatos vėžį įvyko 2012 m. į tyrimo gaires įtraukus magnetinio rezonanso tomografo tyrimą. Tai buvo didžiulis proveržis, pakeitęs gydymo taktiką: pradėtas aktyvus paciento stebėjimas, net aptikus vėžį, o agresyvų gydymą imta taikyti tik esant pavojingoms vėžio formoms.

2022 m. kovo mėn. pabaigoje Respublikinėje Panevėžio ligoninėje pradėtos naujos procedūros – robotizuota prostatos biopsija magnetinio rezonanso tomografo kontrolėje. Ši naujovė leidžia itin tiksliai diagnozuoti onkologinę ligą bei keičia požiūrį į prostatos vėžio diagnostiką ir gydymą.

„Šiandien, kartu su šios įrangos gamintojos Soteria Medical (Niderlandai) atstovu gydytoju Martijns Hoogenboom instaliavome robotinę sistemą, skirtą taikininei prostatos biopsijai. Robotinė ranka – tai speciali medicinos įranga, skirta naudoti magnetinio rezonanso kontrolėje ir gydytojams specialistams suteikianti itin tikslią informaciją apie esančius vėžinius pažeidimus prostatoje. Pacientui MRT tyrimo metu atliekamas skenavimas, o robotinė sistema, kuri yra sujungta su MRT, čia ir dabar rodo pilną vaizdą ir realią situaciją bei suteikia maksimalią informaciją apie paciento ligą. Šios procedūros metu robotinė dalis tiksliai nukreipia biopsijos adatą į tą vietą, kurioje MRT vaizduose matomi galimi pakitimai ir būtent iš tos vietos tiksliai yra paimama biopsija“, – apie robotinės rankos veikimo principą pasakoja Real Fuzion įmonės klinikinis specialistas, gydytojas Rokas Liaugaudas.

„Respublikinė Klaipėdos ligoninė pirmoji Rytų Europoje pradėjo šias robotizuotos prostatos biopsijos, kontroliuojant magnetinio rezonanso tomografu, procedūras. Šių metų pradžioje tokia įranga buvo įdiegta ir Nacionaliniame vėžio institute. Mūsų ligoninė taip pat nuosekliai diegia pažangiausias inovacijas, taiko naujausias diagnostikos ir gydymo metodikas, todėl mūsų planuose buvo numatyta, kad sieksime įdiegti robotinę sistemą, skirtą prostatos biopsijai. Šiandien  savo planus sėkmingai įgyvendinome – esame trečia gydymo įstaiga Lietuvoje, kurioje įdiegta ši robotizuotos rankos sistema. Tai – visai kitokio lygio diagnostika, leidžianti tiksliai paimti mėginį iš norimos vietos. Robotizuotos rankos tyrimas labai skatins ir įvairiapusį bendradarbiavimą tarp urologų ir radiologų, nes šis tyrimo būdas padeda apjungti šių  specialybių gydytojų žinias ir įgūdžius, o didžiausią naudą iš to gaus pacientas, kuriam itin tiksliai bus atliktas tyrimas ir parinktas tinkamiausias gydymo būdas. Atvykę šio įrenginio kūrėjų atstovai iš Niderlandų ir kolegos iš Lietuvos padėjo instaliuoti robotizuotos rankos įrangą ir mūsų ligoninės specialistams įsisavinti naująją technologiją“, – pažangiais ir reikšmingais pokyčiais, teikiant asmens sveikatos priežiūros paslaugas ir plečiant šių paslaugų spektrą, džiaugėsi Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas.

Naujo aparato įsigijimas ir panaudojimas yra logiška esamo darbo tąsa, perkeliant prostatos vėžio diagnostiką į naują lygį. Dabar jau ir Respublikinėje Panevėžio ligoninėje galime tiesiogiai ir labai tiksliai iš židinio atlikti biopsiją ir nuodugniai bei iki galo ištirti kiekvieną pacientą.

  VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: