Domus Lumina nuotr.

Tinkama miegamojo aplinka – ko jai reikia?

Nuolat girdime, kad kokybiškas miegas yra geros sveikatos pagrindas. Ir tai, be abejonės, yra tiesa. Iki šiol nepavyksta gerai išsimiegoti, todėl jau kurį laiką galvojate apie pokyčius miegamajame? Įdomu, kas svarbiausia, norint sukurti atpalaiduojančią miego šventovę? Skaitykite ir raskite atsakymus šiame straipsnyje.

Patalynė iš natūralaus pluošto

Siekdami susikurti tobulą miegamojo aplinką, nepamirškite, kad svarbu ne tik tai, ant ko miegame, tačiau ir tai, prie ko liečiasi mūsų kūnas. Miego metu mūsų kūnas prakaituoja, o sintetinio audinio patalynė gali tik dar labiau paskatinti šį procesą. Dėl šios priežasties gali atsirasti odos bėrimai, niežulys. Norint, kad patalynė nedirgintų odos, patariama rinktis tokią, kuri būtų pasiūta iš natūralios medžiagos, tokios kaip medvilnė ar linas. Šie audiniai gerai praleidžia orą, todėl kūno išskiriama drėgmė lengviau išgaruoja.

Natūralūs atspalviai

Mūsų miego kokybę ir nuotaiką taip pat veikia kaip spalvos. Ryškūs atspalviai miegamajame gali kelti nerimą, įtampą, susierzinimą ir trikdyti miego kokybę. Todėl šiame kambaryje rekomenduojama rinktis šviesius ir žemiškus tonus. Puikiai tinka žalsvi, rusvi, melsvi ar pilki.

Į kambarį patenkančios šviesos ribojimas

Didelę įtaką miego kokybei turi ir šviesa. Remiantis tyrimų duomenimis, miegant su įjungta šviesa gali padidėti kraujospūdis, taip pat migrenos ir nemigos išsivystymo rizika. Todėl poilsio kambaryje rekomenduojama naudoti tik neintensyvią, blankią šviesą arba reguliuojamos krypties šviestuvus. Jei gyvenate vietovėje, kurioje šviečia ryškūs gatvių žibintai arba nuolat matosi pravažiuojančių automobilių šviesos, jums pravers tankaus audinio naktinės užuolaidos.

Pasinaudoję šiame straipsnyje pateiktais patarimais, galite pakankamai lengvai susikurti tinkamą miegamojo aplinką. Tokiu būdu pagerinsite ne tik miego kokybę, bet ir savijautą dienos metu. Net neabejojame, kad pasistengti dėl to tikrai verta.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: