Tinklaraštininkė Inga su dukra Tėja dalinasi idėjomis ką veikti su vaikais namuose

Panevėžio rajone gyvenanti Inga jau daugiau nei du metus rašo tinklaraštį „Linksmorijos“, kuriame galite rasti su keturmete dukra Tėja išbandomų veiklų, kuriamų žaidimų aprašymus. Kodėl toks įdomus pavadinimas „Linksmorijos“? 2017 m. kai dukrai Tėjai buvo pora metų, Inga pradėjo kurti linksmas istorijas vaikams, o 2018 m. pasaulį išvydo linksmų istorijų ir kūrybinių idėjų knyga „Linksmorijos“. Susiejusi viską su išleista knygele, jau beveik tris metus mama su dukra dalinasi kūrybiškomis veiklomis, žaidimais vaikams, organizuoja šventes šeimoms.

Ingai labai patiko namuose pagaminti žaidimai, nes juos „sužaidus“ arba vaikui atsibodus, visai negaila jų išmesti. Dukra Tėja pasidarė šiek tiek priklausoma nuo mamos siūlomų veiklų. Mamai dabar imant paprastą baltą lapą, iš vaiko sulauki klausimo:- tu kažką sugalvojai žaisti?

Visos kūrybinės veiklos yra naudingos jūsų vaikams: kūrybiškumo, fantazijos lavinimas, žaidimai žaidžiami su rankomis lavina vaiko smulkiąją motoriką taigi ir kalba nuo to tobulėja, įvairūs žaidimai „rask“, „sujunk“ lavina dėmėsingumą ir kantrybę. Kur dar neįkainojamas laikas tik vaikui, jūsų dėmesys  jiems, tai labai svarbu jų augimo procese.

Tad raskit bent pusvalandį kūrybai su vaiku ir žaiskit kartu. Užsukę į mūsų tinklaraštį Facebook ar Instagram paskyrose (Linksmorijos) rasit tikrai daug pasiūlymų žaidimams su vaikais, kuo senesnius įrašus žiūrėsit, tuo žaidimai bus tinkamesni jausnesniam amžiui. Jei atrodo, kad žaidimai skirti tik mažesniems, pasunkinkit juos ir tikrai tiks vyresniems.

O čia pasidalinam keliomis idėjomis jūsų kūrybiškam savaitgaliui namuose.

Kadangi šį savaitgalį Vaikų Velykėlės, tai ši veikla puikiai tinkama. Pasiimkit spalvotas kreideles išeikit į kiemą, susiraskit kietą pagrindą: plyteles, plytą, grindinį… nupieškit kiaušinio formą, subraižykit ją linijomis (arba galima priklijuoti popierinę lipnią juostelę) ir lai vaikas margina margučius.

Veiklos karpymo įgūdžių ir skaičiavimo lavinimui.

„Skaičių saulė„ – reikia ant apskrito kartono ar lapo priklijuoti popierinius spindulius, surašyti skaičius ir brūkšnine linija pažymėti kirpimo vietą, dviejų kauliukų (mažesni gali naudoti vieną, tada ir spinduliuose skaičiai turi būti 1-6), žirklių. Metami kauliukai, skaičiuojama kiek iškrito, ieško skaičiaus ir nukerpa.

„Skaičių žemė“ reikės lapo, spalvų, žaidimo kauliuko. Lapo viršuje parašom skaičius ir šalia jų jiems paskirtą spalvą. Lape pripiešiam apskritimų su skaičiais. Metamas kauliukas, skaičiuoja kiek iškrito, ieškoma kokia spalva spalvinti ir spalvina po vieną apskritimą kiekvienu kauliuko metimu.

„Kirpk margutį“ šiai kirpimo užduočiai prireiks spalvotų lapų ant kurių nupiešiat kiaušinio formą ir iškerpat (gali vaikas ir pats primarginti margučius) su juodu markeriu pripiešiam kirpimo linijų ir duodam žirkles į rankas. Lavinamas dėmesingumas, kirpimo įgūdžiai.

Žaidimas gimęs ekspromtu „Žaislų slėpynės“. Vaikas turi išsirinkti iš savo žaislų krūvos 5 (ar kiek sugalvosit) žaisliukus ir juos paslėpti namuose, kur sugalvoja. Tada jų klausiat kokius žaislus paslėpė (kad žinot ko ieškoti) ir kokiuose kambariuose slėpė (sužinot trajektorijos dydį). Viskas, einat ir ieškot, o kiek džiaugsmo vaikui kol surandama!

„Stebėjimai pro langą“. Ant lapų nupiešiama (galima ir atspausdinti pririnkus paveikslėlių)  tai kas matyti pro langą ir tai ko nematyti (sugalvojat bet ką). Paveikslėlius sumaišot lape ir šalia jų padarot vietą žymėjimui. Vaiką leidžiat prie lango, lai stebi ir + – žymi ką mato, ko ne.

„Skaičiavimai“. Imat kiaušinių dėklą, viduje, kur buvo kiaušiniai, prirašot skaičių, pribėriat sagų, karoliukų, pupų ar ko tik randat namuose). Viskas, vaikas turi į kiaušinio kauburėlį įmesti tiek sagų ar pupų kiek parašyta. Skaičiams prisiminti ir kiekiui mokytis tinka labai, dar ir antrinis vartojimas propaguojamas.

Tai tiek šiam kartui siūlomų žaidimų jums su vaikais, tikimės išmėginsit, o jei dar pavyks ir bandymų nuotrauką atsiųsti irvis būsim laimingos. Sėkmių kuriant ir smagaus savaitgalio.

Tėja & Inga


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: