KomentaraiNAUJAUSIOS ŽINIOS

TO JŪS NENORITE ŽINOTI: Gaisras – ne nelaimė

Mindaugas Juzokėnas

Visi žino, kad pirmasis sniegas žiemą kelininkus užklumpą netikėtai. Lygiai taip pat netikėtai kiekvieną pavasarį mus užklumpa žolės gaisrai. Ražienos ir žolė, tiksliau, nenupjautas šienas, dega kasmet. Dėl to vis keikiami neatsakingi savanaudžiai ūkininkai, su degtukais žaidžiantys vaikai ar šiaip bėdžiai, kuriems nuorūka iš lūpų iškrito. Dar  saulės spindulius koncentruojančios stiklo šukės kaltinamos.

Žolė dega taip dažnai, kad ilgainiui mums tapo kone gamtiniu reiškiniu, tokiu pat natūraliu, kaip saulėlydis. O kadangi po tokio gaisro gamta nuostabiai greitai atkuria, regis, daug vešlesnę gyvastį, tad kur problema? Nelaimė? Kokia dar nelaimė? Keletas nustipusių pelių ir varlių, na, dar vabalų ir musių, argi čia nelaimė? Užtat pažvelkit, kaip nuostabiai atžėlė dilgynės!

Tad rūksta pavasariais balti dūmai ir plačiuosiuose laukuose, ir mieste prie daugiabučių. Netiesa, kad mus gaisrai užklumpa netikėtai. Mūsų tai nė kiek nebestebina. Bet su gamta nepakovosi! Ar ne, ponai naujieji tarybos nariai? Ar ne, atsakingieji ponai?


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button