Tolerancijos diena „Aš toks – tu kitoks“

Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros centre jau penktus metus iš eilės buvo minima Tarptautinė tolerancijos diena, kurios simbolis šiais metais – MOZAIKA.

Lapkričio 16 d. bibliotekoje Tolerancijos dienai paminėti vyko renginys „Aš toks-tu kitoks“ „Šviesos“ specialiojo ugdymo centro mokiniams ir vaikams iš globos namų, šeimynų. Buvo pristatoma Panevėžio Kolegijos ikimokyklinio ugdymo pedagogikos studentų ir l/d „Taika“ ugdytinių teatralizuota programa pagal Edith Schreiber-Wicke, Carola Holland knygą „Varniukas, kuris buvo kitoks“. Renginio metu žodį apie toleranciją, „Knygų Kalėdas“ ir savanorystę tarė aktyvusis bibliotekos savanoris, „Darbščiųjų bitelių“ klubo vadovas, skaitymo ambasadorius Lukas Krasauskas, apie kurį žinios sklinda net Europoje.

Šiandien buvo atidaryta ir Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuojama Knygų Kalėdų akcija. „Tegul knyga sujungia visą Lietuvą ir paskatina bendrauti“, – sakės Prezidentė. Šių metų tema – „Knygų Kalėdų“ savanoriai. Simboliška, kad šią akciją, kuri taip pat minima jau penkerius metus, mūsų bibliotekoje „atidarė“ būtent Lukas – ištikimiausias savanoris, skaitymo ambasadorius.

„Šviesos“ specialiojo ugdymo centro svečiai į biblioteką „atsinešė toleranciją“ – MOZAIKĄ – net du paveikslus iš sagų. Viename jų atsispindėjo draugystės laivas, kuris simbolizuoja, jog draugiškai, vieningai reikia dirbti, norint, kad laivas plauktų. Renginio svečiai aktyviai dalijosi knygomis, dovanojo jas bibliotekai, buvo parengta tradicinė knygų tolerancijos temomis paroda.
Aš toks – tu kitoks, visi mes lygūs – visi skirtingi pasaulyje sudarome MOZAIKĄ. Tuo jis ir įdomus – įvertinkim!
Šarūnė Leikienė
VJLC vyresn. bibliotekininkė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: