Tradiciniai „Vasaros skaitymai“ Klaipėdos rajone

Liepos 17 d. teko lankytis Klaipėdoje. Apžiūrėjus senamiestį, išvykome Agluonėnų link. Mūsų tikslas buvo Agluonėnų etnografinėje sodyboje vykstantys tradiciniai „Vasaros skaitymai“. Pasiekus Agluonėnus turėjome dar laiko, todėl nutarėme dar apžiūrėti Vanagus.

Vanagai – kaimas už 3 km į pietus nuo Agluonėnų. Vanagų kaime yra 1909 m. statyta neogotikinio stiliaus evangelikų liuteronų bažnyčia, kurioje ryškūs moderno ir net racionaliosios architektūros požymiai. Šalia bažnyčios yra etnografinės Vanagų kapinės, kuriose palaidoti žymūs Mažosios Lietuvos visuomeniniai veikėjai. Lietuvių literatūros klasikės Ievos Simonaitytės gimimo vietą žymi medžio skulptūra.

Apžiūrėję Vanagus su poete Gerda Jankevičiūte ir jos vyru Vidmantu atvažiavome į Agluonėns. Agluonėnai yra įsikūrę kairiajame Minijos intako Agluonos krante, netoli nuo Priekulės (6 km). Čia yra aukščiausias Klaipėdos r. Bobės ąžuolas, prie Agluonos 1989 m. pradėtas sodinti Lietuvininkų ąžuolynas. Agluonėnams šiemet sukanka 480 metų, kaip paminėti mokesčių mokėtojų knygoje. Man Agluonėnai yra brangus, nes kaimo kapinėse yra palaidota kraštietė grafikė, alpinistė, poetinių tekstų kuriančioji Ona Šimatytė-Račkauskieniė, kilusi iš Vanagiškių kaimo (Paįstrio sen.).

Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešoji biblioteka ir literatų klubas „Potekstė“ organizavo jau tradiciniais tapusius „Vasaros skaitymus“. Smagu, jog susirinko iš Klaipėdos, Kretingos, Rietavo, Šilalės bei kt. rajonų. Aukštaitijos regionui atstovavo rytų aukštaičių tarme savo kūrybą skaičiusi Lietuvos kaimo rašytojų sąjungos, Panevėžio literatų klubo „Polėkis“ narė, Ona Jankevičiūtė-Striškienė

Turėjome galimybę susipažinti su etnografine sodyba, joje esančiais pastatais, eksponatais. Sodybos klojimo teatre skambėjo sveikinimai, palinkėjimai ir poetinis žodis. Taip įvyko pirmasis projektas „Misija knygnešys“, reginiai vyks ir kitose bendruomenėse.

Ona Striškienė, Lietuvos kaimo rašytojų sąjungos, Panevėžio literatų klubo „Polėkis“ narė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: