Kultūros naujienosNAUJAUSIOS ŽINIOSRenginiai

Tradicinis lenkų kultūros festivalis vėl džiugino panevėžiečius

Birželio 9 – ąją, miesto širdyje – Laisvės aikštėje, jau šeštąjį kartą šurmuliavo Lenkų kultūros festivalis. Jame dalyvavo orkestrai, chorai, dainų ir šokių ansambliai, liaudiškos muzikos kapelos, senjorų klubai iš 17 įvairių Lenkijos ir Latvijos miestų.

Skambėjo unikalios liaudies dainininkų traukiamos dainos, stebino miklūs šokėjai, pasipuošę ryškiaspalviais tautiniais rūbais. Kaip nė vienais metais į festivalį atvyko daug mokyklinio amžiaus mokinių ir jaunimo (tame tarpe ir su klausos negalia).

Festivalis prasidėjo Šv. Mišiomis Kristaus Karaliaus katedroje. Po Šv. Mišių didžiulė kolona festivalio dalyvių ir panorusių jame dalyvauti, nešini vėliavomis, skambant muzikai ir dainoms, patraukė į Laisvės aikštę. Nė vienų metų festivalio nepraleidžiantis JE Panevėžio vyskupas emeritas Jonas Kauneckas, festivalio ambasadorius ir globėjas, nešinas lietuvišką vėliavą, žygiavo kartu su svečiais ir miesto gyventojais.

Festivalio organizatoriai – Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinė mokykla, Kėdainių lenkų draugija ir Panevėžio esperanto klubas „Revo“. Partneriai: Panevėžio vietos veiklos grupė, Panevėžio politikių klubas „Veiklios moterys“. Visą renginį filmavo filmų kūrėjas Steponas Kubeckas. Renginio medžiaga bus sukelta į 517 filmą. Fotografavo profesionalios fotografės – Meilė Druktenytė ir Dalia Gedgaudienė. Renginys buvo verčiamas į lietuvių – lenkų, lenkų – lietuvių ir lietuvių gestų kalbas. Vertėjos: Irena Duchovska, Kėdainių lenkų bendruomenės pirmininkė, Regina Čirickaitė, lenkų kalbos mokytoja ir Panevėžio apskrities gestų kalbos vertėjų centro vertėjos.

Rėmėjai: Panevėžio miesto savivaldybė, Kalnapilis nealkoholinis, IĮ „Šasi“, UAB „Biuro verslas“, VTF, Panevėžio miesto savivaldybės tarybos narė Loreta Masiliūnienė, VŠĮ Panevėžio turizmo informacijos centras.

Informaciniai rėmėjai: AINA, laikraštis „ Panevėžio kraštas“, panskliautas.lt, Panevėžio miesto dienraštis „Sekundė“, LKD mėnraštis „Akiratis“, Jūsų Panevėžys.

Susirinkusius sveikino LR Seimo narys Povilas Urbšys, Kadzidlo meras Dariuš Lukaševski, VTF pirmininkas ir rėmėjas Raimondas Urbonas, Panevėžio miesto tarybos narė Loreta Masiliūnienė, Panevėžio esperanto klubo pirmininkė Vida Kulikauskienė.

Panevėžiečius atstovavo Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos mokinių šokių grupės „Liepsna“ ir Panevėžio moksleivių namų šokių grupės „Selevy“ šokėjai (vadovė Regina Liutkevičienė) bei Kultūros centro Panevėžio bendruomenių rūmų vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių ansamblis „Grandinėlė“ (vadovė Zita Rimkuvienė).

Danutė Kriščiūnienė, Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos direktorė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button