Tragiška baisaus gyvenimo pabaiga

Biržuose užmušta 33 metų moteris, gyvenusi girtuoklysčių ir smurto aplinkoje.

„To buvo galima tikėtis. Ko galima laukti iš šeimos, kurioje motina girtuokliavo būdama nėščia, augindama vaikus ir jau suaugusiems sūnums palaikydama kompaniją?“ – kalbėjo Agluonos gatvės gyventojas. Jo nuomonei antrino visi ketvirtadienį „Šiaurės rytų“ kalbinti biržiečiai, gyvenantys netoliese sodybos, kurioje nužudyta jauna moteris. 33 metų tesulaukusi B. J. mirė nuo sugėrovų smūgių ir spyrių. Nors, pasak kaimynų, moteris dažnai vaikščiodavo su mėlynėmis veide, o iš jos ir sugyventinio namų aidėdavo klyksmai, šį sykį smurtas baigėsi mirtimi. Auką, sakoma, užmušė jos sugyventinio brolis ir Žaliojoje gatvėje gyvenantis jo draugas. Pastarasis ir iškvietė policiją.

Į Panevėžio areštinę buvo išgabenti trys įtariamieji – 26 metų Tomas K., 35 metų Mindaugas P. ir sodybos šeimininkė Ona K. Pastaroji po apklausų buvo paleista, o jos sūnus su bičiuliu laukia teismo sprendimo dėl kardomosios priemonės. Už nužudymą gresia įkalinimas iki 15 metų.

Egzekucijos ar iš girtumo protą pametusių žmonių tarpusavio santykių aiškinimosi aplinkybes aiškinasi Panevėžio vyriausiojo policijos komisariato Sunkių nusikaltimų skyrius. Tyrėjai nustatys, kas ir kaip prisidėjo prie nusikaltimo, tačiau vienas šios tragedijos kaltininkas jau ir be tyrimo aiškus. Tai – besaikė, iš kartos į kartą besitęsianti girtuoklystė.

Pykosi su sugyventinio broliu

Agluonos gatvės žmonės gerai pažįsta Onos K. šeimą ir jos gyvenimo būdą. Moters vyras miręs. Pati moteris gyvenime beveik niekada nedirbo. Arba jos darbas buvo toks epizodinis, kad žmonės to net nepamena. Už tai visi gerai atmena Onos pomėgį. Moteris gerdavusi ir nešiodama po širdimi kūdikį, todėl jos vaikų kaimynams būdavo gaila. Dar būdamas įsčiose stipriai svaigintas jaunylis Tomas. Jam augant ryškėjo pražūtinga alkoholio įtaka sveikatai, kuri dar labiau sutrikdavo vaikinui pradėjus pačiam gerti. Pasak kaimynų, girtuokliaudavo Tomo motina ir aštuoneriais metais vyresnis brolis. Tiesa, vyresnėlis stengėsi dirbti.

„Griebdavosi bet kokio darbo, triūsdavo ir naktimis“, – sako vienas iš artimiausių kaimynų.

Tą naktį, kai namuose įvyko tragedija, 36 metų vyras dirbo lentpjūvėje. Anksti rytą grįžęs į namus išvydo policijos automobilius ir sužinojo apie savo gyvenimo draugės mirtį.

Agluonos gatvėje pas draugą gyvenusi B. J. turėjo dar ankstyvoje jaunystėje pagimdytą sūnų. Berniuką augino tvarkinga ir mylinti močiutė – B. J. mama. Dabar jau paauglys vaikinas iki šiol gyvena pas močiutę.

Kaimynai sako, kad pastaraisiais metais B. J. dažnai dingdavo iš draugo namų. Į Agluonos gatvės sodybą negrįždavusi po kelias paras. Šiais metais ji nieko nebesodinusi ir šiltnamyje, kuriame būdavo ir salotų, ir kitokių daržovių.

„Jie labai pykdavosi su Tomu. Jis dėl sveikatos ūmus, o išgėręs dar jautresnis. Brolio sugyventinė išgėrusi taip pat būdavo labai arši. Jie susipykdavo net malkas kraudami“, – pasakojo moteris. O vyresnėlis brolis „kaip apduotas“ mylėjęs savo draugę. Nors ši klajodavusi, vyras esą jos gailėjęs.

Lavonas lauko virtuvėje

Tragedijos išvakarėse moterį į draugo namus parvežė policija. „Man Onelė pasakojo, kad prašiusi policininkų marčios nepalikti, išvežti. Matyt, jautė nelaimę“, – kalbėjo viena iš netoli gyvenančių moterų.

Į Biržų policijos komisariatą trečiadienį (liepos 8 dieną) B. J. kartu su kitu vyru buvo atvežta neblaivi iš viešos vietos. Moteriai nustatytas 4,2 prom. girtumas, vyriškiui – 3,14 prom.

Kadangi blaivyklos rajone nėra, pavojingai apsvaigusios būklės B. J. policijos komisariate laikyta kelias valandas. Po to pargabenta ten, kur gyveno.

Žinia apie B. J. mirtį užfiksuota naktį – 1 val. 40 min. Moteris, kurios veidas buvo sudaužytas, gulėjo lauko virtuvėje ant grindų. Policiją iškvietė sugėrovai.

Nusikaltimo padarymu įtariamam Tomui K. (gimęs 1989 m.) nustatytas 2,43 prom., o Mindaugui P. (gimęs 1980 m.) – 2,83 prom. girtumas.

Mindaugas P. – taip pat sudėtingai augęs ir gyvenęs. Jo motina buvo nužudyta. Kaltininkas – iš šeimos.

 
Alfreda Gudienė

Nuotraukoje: Iš gatvės pusės nušienauta žolė, išravėti darželiai – tarsi apgaulingi išorės ženklai, už kurių slepiasi liūdnas gyvenimas.

siaures_rytai


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: