AktualijosKultūros naujienosNAUJAUSIOS ŽINIOS

„Tramtatulis 2019“: jauniesiems Panevėžio rajono pasakoriams – aukštas įvertinimas

Panevėžio rajono Raguvos kultūros centro teatro būrelio nariai Gabrielė Padelevičiūtė ir Paulius Vaičiulis dalyvavo Lietuvos vaikų ir moksleivių – liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso „Tramtatulis 2019“ baigiamajame renginyje. Šventė, kurioje buvo apdovanoti visos šalies laureatai ir diplomantai, vyko birželio 8 d. Kauno rajone.

Konkurso finale balandžio mėnesį varžėsi 260 Lietuvos vaikų – dainorėlių, pasakorių, muzikantų, išmoningai perteikiančių senąsias dainas, sakmes, pasakas, instrumentinę liaudies muziką.

Raguviai – 16 metų P. Vaičiulis finale pripažintas laureatu, G. Padelevičiūtė – diplomante. Abu mokinius rengė teatro būrelio vadovė Ina Kuodienė.

Mūsų rajono atstovai kartu su kitais finalo laimėtojais iš visos šalies praėjusį savaitgalį atvyko į Kauno rajono Ramučių kultūros centro Domeikavos laisvalaikio salę, kur vyko iškilmingas baigiamasis laureatų koncertas. G. Padelevičiūtė papasakojo du trumpus pasakojimus „Pirklio ir velnio sandėris“ ir „Kodėl ožkos laksto per tvorą“, P. Vaičiulis – vieną ilgą pasakojimą „Apie sumanią Petrienę“.

„Tramtatulis 2019“ buvo skirtas garsaus tautosakininko, leksikografo, mokslo populiarintojo kunigo Antano Juškos 200 metų jubiliejui. Tad po koncerto visi dalyviai, jų mokytojai bei lydintys šeimos nariai svečiavosi Vilkijoje. Ten įsikūrusio Antano ir Jono Juškų etninės kultūros muziejaus sode vyko iškilmingas laureatų ir diplomantų apdovanojimas, atminimo obelaitės sodinimas, muziejaus lankymas ir bendri pasidainavimai.

Gera buvo matyti tokį didelį būrį jaunų žmonių, su pasididžiavimu dėvinčių tautinius kostiumus, dainuojančių autentiškas lietuviškas dainas, liaudiškais instrumentais grojančių lietuvių liaudies muziką. Džiugu, kad turime tokius šaunius ir sąmoningus jaunus žmones, kurie žino savo šalies tradicijas, supranta ir vertina savo tautos išskirtinumą, o svarbiausia – myli ir puoselėja savo šaknis.

Raguvos kultūros centro informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button
Close