Transporto inžinerijos studentė: „Rinkdamasi profesiją, įgyvendinau savo, o ne mamos svajonę“

Kasdien vaizdingu Krekenavos reginio parko maršrutu 30 km į Panevėžį ir atgal važinėja KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto studentė Gretė Dantaitė. Gretės teigimu, vairuoti jai vienas malonumas, todėl svarstydama rinktis gyvenimą bendrabutyje, ar važinėti į paskaitas Panevėžyje, ji pasirinko pasatarajį. Trečio kurso Transporto inžinerijos specialybę studijuojanti Gretė, nuo mažens žinojo, kad jos ateitis bus susijusi su kelių ar transporto inžinerija.

Pakalbinome Gretę apie jos pasirinkimą ir ateities planus.

– Taigi, Grete, ką studijuoji?
– Studijuoju transporto priemonių inžineriją.

Paklausus, kaip reagavo tėvai į tokį dukters pasirinkimą, šie visiškai palaikė jos pasirinkimą, nes dar būdama antroje klasėje ji tėvams pareiškė, kad nori būti inžiniere. Kaip pasakoja Gretė, „pati nežinau iš kur jau žinojau šį žodį, tačiau man jis užsifiksavo“. Tuomet Gretė paprašė mamos niekam nesakyti, kad užaugusi svajoja statyti kelius.

– Paklausus prikurdavau, kad noriu būti mokytoja, direktorė ar žurnalistė. Visi kiti apie mano pasirinkimą sužinojo tik dešimtoje klasėje kuomet reikėjo rinktis dalykus, o aš pasirinkau fiziką, matematiką, chemiją. Mano mama labiau norėjo, kad aš studijuočiau finansus, buhalteriją. Tačiau aš žinojau, kad mano mamai močiutė neleido studijuoti to, ko ji norėjo, todėl tiesiai pasakiau, kad nenoriu pildyti jos svajonių.

– Kodėl pasirinkai šią specialybę?

– Nuo pat mažumės man patiko automobiliai ir nesvarsčiau studijuoti kažko kito. Tėtis yra inžinierius, dirba su automobiliais. Jau vaikystėje labai norėjau vairuoti – dar pedalų nepasiekdavau, bet norėdavau sukioti vairą. Stebėdavau kaip tėtis dirba. Ilgainiui atsirado noras ne tik vairuoti, norėjau išmokti ir sužinoti kaip visi šie procesai vyksta. Laikui bėgant norėjau tapti tos srities specialiste – žinoti mokslinius terminus, detalių pavadinimus ir kt. Tiesiog iki šiol man tai yra labai įdomu. Negalvoju, kad ateityje norėčiau pati konstruoti, tačiau mėgstu projektuoti, braižyti, dirbti specialiomis programomis ir kurti.

– Kodėl pasirinkai studijas Panevėžyje?

– Iš tiesų apie galimybę studijuoti Panevėžyje išgirdau iš fakulteto atstovų, kurie atvyko į mūsų mokyklą. Pasidomėjusi šiame fakultete esančiomis specialybėmis, t.y. studijų programomis, sužinojau, kad KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultete yra norima specialybė – transporto priemonių inžinerija. Internete palyginusi dalykus, kuriuos studijuosiu, supratau, kad nėra didelio skirtumo kuriame mieste studijuoti. Prieš tai buvau tvirtai nusprendusi rinktis studijas Vilniuje, visgi nutariau rinktis ne miestą, o galimybę studijuoti arčiau namų. Tai leidžia sutaupyti laiko. Paskaičiavusi nusprendžiau, kad važinėti iš namų man taip pat pigiau, nei gyventi bendrabutyje, ir pietų „lauknešėlį“ mama kasdien įdeda. Savo sprendimo nekeisčiau, nes svarbiausias dalykas čia, kurio galvoju, kad niekur kitur nepatirčiau yra atviras ir šiltas bendravimas su dėstytojais. Su grupės draugais mokomės mažose grupėse, todėl pasisavinu daugiau informacijos ir iš karto galiu gauti atsakymą į klausimą. Ypač tai svarbu kai atliekame laboratorinius darbus ar projektuojame, kiekvienam iš mūsų grupės tenka maksimalus dėmesys.

– Ar norėjai atitrūkti nuo tėvų?

– Nuo tėvų aš ir taip atitrūkstu, kasdien iš Krekenavos atvažiuoju į Panevėžį, čia daug laiko leidžiu su draugais. Kadangi priklausau studentų atstovybei, dalyvauju įvairiuose projektuose, organizuoju renginius ir leidžiu laiką su draugais. Manau dar spėsiu išvažiuoti. Galvoju išvykti studijuoti pagal Erasmus plius programą, kiek žinau dar galima ir praktikai per vasarą išvažiuoti, tai manau spėsiu pabėgti iš namų.

– Žinau, kad esi studentų atstovybės „PanFiSa“ pirmininkė. Kaip ja tapai?

– Kai atėjau į universitetą buvo įdomu, kas vyksta be studijų, kas organizuojama, kaip „studentaujama“. Savo kurse pati buvau iniciatorė, kuri sakė „Ei kolegos, darom!”. Pirmakursių stovykloje sužinojome apie studentų atstovybės veiklą, pakvietė užeiti ir tapti jos nariais. Atėjau su būriu savo kurso draugų, aišku su laiku, dalis jų pasitraukė iš studentų atstovybės. Prisijungusi prie studentų atstovybės gretų, iškart ėmiausi veiklos, gavau atsakingas pareigas – koordinavau projektus. Antrame kurse kandidatavau į pirmininko pareigas ir šiuo metu esu fakulteto studentų atstovybės pirmininkė.

– Kodėl verta priklausyti studentų atstovybei?

– Kiekvienam studentui norėčiau palinkėti prisijungti prie studentų atstovybės, nes taip pajunti ne tik, kaip sakoma studijavimo džiaugsmą, bet ir studentavimo. Dalyvaujant įvairioje veikloje, organizuojant renginius, ieškant rėmėjų, įgyjama neįkainojama darbinė patirtis, kuri gal ir nėra oficiali, tačiau išmoko bendravimo su verslo atstovais, orientacijos kebliose situacijose, idėjų generavimo ir ugdo atsakomybės jausmą. Būna momentų kai neturim idėjų, tuomet „brainstorminam“. Apskritai mokaisi bendravimo, darbo komandoje. Juk į studentų atstovybę susirenka veiklūs žmonės, turintys skirtingą mąstymą. Išmoksti pagarbos vienas kitam, tinkamai reaguoti į kito asmens pliusus ir minusus. Kai dalyvavau pirmininkų mokymuose, sužinojau kaip reikia teisingai vadovauti, valdyti situaciją, suburti, suvienyti bendrai veiklai. Esu tikra tai tikrai pravers ateityje, nes darbdaviai pastebi iniciatyvius studentus.

– Ko palinkėtum moksleiviams mąstantiems rinktis transporto priemonių inžineriją?

– Tie, kurie galvoja apskritai rinktis technologinius mokslus, turėtų pagalvoti ir įvertinti kaip jiems sekasi fizika, matematika. Nes su šiais dalykais, jie tikrai susidurs iki pat ketvirto kurso, tai yra pagrindiniai dalykai. Taip pat, rimtai apgalvoti, ar tai nėra tik užgaida, ar net atsitiktinumas. Svarbiausia atsakyti sau, ko tikrai nori ir stengtis siekti geriausių rezultatų.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: