Trečiadienį – dar vienas nuožmus Aukštaitijos derbis, turintis savąją istoriją

Panevėžio „Lietkabelio“ komandos Citadele Karaliaus Mindaugo taurėje (KMT) laukia atsakomasis ketvirtfinalio mačas prieš Pasvalio „Pieno žvaigždes“.

Šiame turnyre Aukštaitijos derbis vyksta jau trečius metus. Viskas prasidėjo dar 2018 m., kai ketvirtfinalyje burtai suvedė ekipas vieninteliam susitikimui ir jis vyko „Cido“ arenoje.

Tuomet „Lietkabelis“ po pirmojo kėlinio turėjo 9 taškų deficitą – 28:19. Po antrojo ketvirčio buvo fiksuojamas lygus rezultatas (40:40), o antroje mačo dalyje sirgaliai išvydo bekompromisę kovą. Panevėžiečiai laimėjo 86:76 ir žengė į finalinį ketvertą, kuris vyko Klaipėdoje. „Lietkabelis“ namo grįžo laimėjęs bronzos medalius.

Pernai KMT formatas jau buvo analogiškas šiam – dvejos rungtynės. Iškart po Naujų metų „Lietkabelis“ lankėsi Pasvalyje, kur vyko atkakli kova ir pergalė buvo pasiekta 10 taškų skirtumu – 78:68. Atsakomosiose rungtynėse jau dominavo Nenado Čanako auklėtiniai – 104:79. Finaliniame ketverte sostinėje „Lietkabelis“ pasidabino bronzos medaliais.

Itin atkaklūs mūšiai tarp „Pieno žvaigždžių“ ir „Lietkabelio“ vyksta Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) kovose. Praėjusiame sezone Gedimino Petrausko kariauna laimėjo abu mačus savoje arenoje: 87:81 ir 104:99. Panevėžyje jau šeimininkai nuskynė du laimėjimus: 94:63 ir 89:86.

Itin emocinga ir atkakli kova buvo LKL ketvirtfinalyje. „Lietkabelis“ seriją pradėjo sunkia pergale namuose 95:87 ir išsiveržė serijoje į priekį. Daug emocijų ir aistrų sukėlė antrasis susitikimas, kuriame po dviejų kėlinių „Pieno žvaigždės“ dar pirmavo – 54:52. „Lietkabeliui“ pavyko perlaužti mačą savo naudai tik ketvirtajame ketvirtyje, kuris ir nulėmė pergalę (105:98) bei bilietą į pusfinalį. Beje, šiose rungtynėse užfiksuotas garsusis „košės valgymo“ gestas, kurį po dėjimo prasidėjus paskutinei minutei parodė Donatas Tarolis. Taip aukštaūgis atsirevanšavo varžovams už tai, kad jie pelnę 100-ąjį tašką rodė tokį pat ženklą dar reguliaraus sezono mačo metu.

Šiame sezone komandos LKL pirmenybėse jau spėjo pasidalinti po pergalę: namuose „Lietkabelis“ laimėjo 75:62, bet svečiuose pasvaliečiai revanšavosi 78:75.

KMT ketvirtfinalio pirmajame susitikime buvo itin atkakli kova ir „Lietkabelis“ nugalėjo oponentus vos 6 taškais – 78:72. Rezultatas byloja, kad trečiadienį 17.45 val. „Cido“ arenoje laukia atkakli ir bekompromisė kova, kur 6 taškų atsarga visiškai nieko nereiškia.