Trečiąją festivalio dieną – 8 rekordai

Paskutiniąją, trečiąją, tarptautinio plaukimo sprinto festivalio „Anykščiai 2016“ dieną užfiksuota daugiausia – 8 – rekordai.

Jau ryte, atrankos varžybose, Baltarusijos plaukimo rinktinės narė Yulija Khitraya pakartojo ankstesnį festivalio rekordą 50 m laisvuoju stiliumi rungtyje suagusiųjų grupėje (24.85), o finale jį dar ir pagerino 0.11 sekundės. Po du kartus rekordus gerino latvė Ieva Maluka (I a. gr. 100 m nugara 1:06.18) ir baltarusė Anastasiya Kuliashova (III a. gr. 50 m peteliške 27.83). Kitų festivalio rekordų autoriais tapo tik Baltarusijos komandų atstovai – Yahor Dodaleu (IV a. gr. 50 m peteliške 23.52), Iryna Tsesiul (III a. gr. 100 m nugara 1:02.65), Alena Semizhon (I a. gr. 50 m laisvu stiliumi 26.53) ir Aksana Dziamidava (IV a. gr. 50 m peteliške 27.28). Iš viso plaukikai pagerino 16 festivalio rekordų.

Šeštadienį startavo du Lietuvos rinktinės nariai Giedrius Titenis ir Mindaugas Sadauskas. G. Titenis laimėjo 100 m krūtine rungtį (59.0), o M. Sadauskas 50 m laisvuoju stiliumi plaukimą (22.33).

Pirmą kartą festivalių istorijoje mišrioje estafetėje 7×50 m laisvuoju stiliumi dalyvavo net 9 komandos, o ją su nauju festivalio rekordu (2:57.36) laimėjo Minsko miesto 1-oji komanda.

Medalius laimėjo 28 komandų plaukikai (viso dalyvavo 47 komandos). Daugiausia net 27 (15 aukso, 9 sidabro ir 3 bronzos) medalius iškovojo Minskos miesto 1-osios komandos plaukikai.

Geriausiais festivalio plaukikais pagal amžiaus grupes tapo: baltarusiai Uladzislau Bondar ir Alena Semizhon (I a. gr.), panevėžietis Titas Smailys (II a. gr.), Lenkijos plaukikė Wiktoria Skowronska ir klaipėdietis Mantas Kaveckas (III. a. gr). Festivalio žvaigždės baltarusė Aliaksandra Herasimenia ir anykštėnas Giedrius Titenis tapo geriausiais suaugusiųjų amžiaus grupėje.

Informaciją parengė: VšĮ „Sveikatos oazė“ sporto renginių organizatorius Audronius Gališanka