Trenerė-kineziterapeutė Vilma Sabaliauskienė: „Asmeninis treneris – dar ne garantija, kad nežalojate savo...

Trenerė-kineziterapeutė Vilma Sabaliauskienė: „Asmeninis treneris – dar ne garantija, kad nežalojate savo kūno“

1413
0
DALINTIS

Sportas, sveikas gyvenimo būdas jau senokai tapo mada, kuria seka daugiau nei trečdalis Lietuvos gyventojų. Būtent tiek bent kartą per savaitę apsilanko sporto klube ar pasirenka aktyvų laisvalaikio praleidimo būdą. Tačiau dažnai pasiryžimą gyventi sveikiau ir aktyviau apkartina nepageidaujama kūno reakcija – sąnarių, stuburo, pečių juostos skausmai.

Pasak trenerės-kineziterapeutės Vilmos Sabaliauskienės, į jos įkurtą saviugdos studiją „3“ ateinančius klientus būtų galima suskirstyti į dvi grupes: vieni ieško tiesiog saugių treniruočių mažose grupėse, o kiti ateina norėdami išsigydyti traumas, kurias patyrė sportuodami. „Labai džiugu, kad vis daugiau žmonių ryžtasi sportuoti, tačiau labai svarbu tai daryti teisingai. Rizikuodama užsitraukti kolegų nemalonę, pasakysiu, kad ne kiekvienas asmeninis treneris turi pakankamą kvalifikaciją ar žinių juo būti. Mūsų kiekvieno kūnas yra individualus ir masiškai taikomas treniruočių ar krūvių planas dažnai ne padeda pasiekti norimų rezultatų, o priešingai – žaloja“, – sako V. Sabaliauskienė.

Trenerė-keneziterapeutė atvira – į jos studiją dažnai ateina žmonės, kurie skundžiasi sąnarių skausmais, nes asmeninis treneris parinko per didelį krūvį arba netinkamai prižiūrėjo pratimus atliekantį klientą. „Dažnai sportuojantieji ir patys savęs netausoja. Kažkodėl daugeliui atrodo, kad jei sportuos su didesniu svoriu ar pratimus atliks kęsdami skausmą, tai greičiau pasieks rezultatų. Deja, realybė yra kitokia – visuomet reikia atsižvelgti į organizmo siunčiamus signalus. Jei skauda ar juntama per didelė įtampa sąnariuose, raumenyse, vadinasi, krūvis netinkamas. Nepasisaugojus – sveikatos problemos garantuojamos“, – sako V. Sabaliauskienė.

Nugaros, pečių juostos problemos, pasak trenerės, ypatingai dažnas nusiskundimas – taip organizmas siunčia signalą apie jį užgulusį stresą ir tik sportas, tinkami pratimai, savimasažas padės atpalaiduoti pečių raumenis.

V. Sabaliauskienė pastebi dar viena tendenciją – pasiryžusieji sveikai ir saugiai sportuoti ieško ir įdomesnių treniruočių. „Esame pirmieji, atvežę JAV sparčiai populiarėjantį inventorių „Axius Core“. Klientai juokiasi, kad tas daiktas panašus į skraidančią lėkštę. Tačiau jį išbandžiusieji prisipažįsta treniruočių metu pajautę net ir tuos raumenukus, kurie anksčiau tinginiaudavo. Tai puiki treniruotė raumenų stiprinimui, ištvermės ir pusiausvyros lavinimui, judesių koordinacijos gerinimui bei judesių amplitudės didinimui“, – pasakoja trenerė.

„Mūsų studijoje dirba ne tik kvalifikuoti treneriai, bet ir kineziterapeutas, osteopatas. Todėl visa komanda sportuojantiems gali suteikti kuo daugiau informacijos apie taisyklingą laikyseną ir saugų judėjimą, padėti išvengti pašalinio skausmo ir traumų sportuojant“, – sako Vilma Sabaliauskienė.

Specialistė pataria visiems, kurie rūpinasi savo kūnu ir planuoja pradėti sportuoti, atsakingai rinktis sporto klubą ir trenerį. „Atminkite, kad tai, kas tiko jūsų draugei ar draugui, nebūtinai tiks jums. O svarbiausia, įsiklausykite į savo kūną“, – sako trenerė-kineziterapeutė Vilma Sabaliauskienė.

NĖRA KOMENTARŲ

PARAŠYTI KOMENTARĄ

Komentarų sistema leidžia skaitytojams išsakyti savo nuomonę, pasidalinti įdėjomis, pateikti papildomos informacijos ar pasiginčyti su oponentais. Redakcija pasilieka teisę pašalinti skaitytojų vulgarius, skatinančius smurtą, įžeidžiančius, skatinančius tautinę, rasinę, religinę ar kitokią neapykantą ir grasinančius komentarus.