Treneris Mindaugas Vėta: Gimnazija – puiki vieta tobulėti jauniesiems sportininkams

Mindaugas Vėta – rankinio sporto šakos treneris, ugdantis jaunuosius Panevėžio rankininkus. Šiandien jis dalinasi prisiminimais apie savo sportininko karjerą ir darbą Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijoje.

Kur ir kada pradėjote sportininko kelią?

Savo kaip rankininko kelią pradėjau Panevėžyje, pas rankinio trenerį Petrą Mečionį. Paradoksas, bet mes šiuo metu kartu dirbame, esame kolegos. Baigęs 10 klasių gavau kvietimą toliau tobulėti Lietuvos Olimpiniame sporto centre Kaune ir mokytis Salomėjos Neries sporto gimnazijoje. Vėliau sekė studijos, studijavau Lietuvos kūno kultūros akademijoje (LKKA), kur derindamas studijas su profesionaliu sportu, įgijau rankinio trenerio profesiją.

Kokių turite pasiekimų sportininko kelyje?

Rankinį žaidžiau Kauno „Granito – Kario“ komandoje su kuria tris kartus tapau Lietuvos vyrų rankinio čempionu, žaidėme Baltijos ir Europos čempionų lygose. Sulaukęs pasiūlymų iš Vokietijos rankinio klubų, nutariau savo sportinę karjerą tęsti Vokietijoje. Ten 10 metų profesionaliai žaidžiau rankinį pirmoje ir antroje lygose.

Kada pradėjote trenerio karjerą ir kokie rezultatai?

Baigęs sportinę karjerą nusprendžiau nenutolti nuo rankinio ir pradėti trenerio darbą. Jį pradėjau ten, kur prasidėjo ir mano sportinio kelio pradžia – Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijoje.

Per ganėtinai trumpą trenerio darbo laiką nemaža dalis Raimundo Sargūno sporto gimnazijos auklėtinių tapo Jaunimo čempionais, tai pat savo amžiaus grupės prizininkais. Buvę gimnazijos auklėtiniai toliau tęsia savo sportinę karjerą Lietuvos vyrų rankinio komandose. Mykolas Lapiniauskas su Klaipėdos „Dragūno“ komanda du kartus tapo Lietuvos čempionu.

O kaip vertinate gimnazijos sąlygas mokslui ir sportui?

R. Sargūno sporto gimnazijoje rankininkams sudarytos puikios sąlygos dalyvauti ne tik savo amžiaus varžybose, bet ir įrodžius savo sportinį meistriškumą, atstovauti ir tobulėti Panevėžio vyrų rankinio komandoje, kuri dalyvauja Aukščiausioje Lietuvos rankinio lygoje. Gimnazija puiki vieta tobulėti jauniesiems rankininkams, kurie  turi užsibrėžę savo gyvenimo tikslą – mokslas ir sportas viename. Tai suderinami dalykai, kuriuos kiekvienas norintis gali įgyvendinti.

Ačiū už pokalbį ir linkime sėkmės.

Nuotr. trenerio Mindaugo Vėtos asmeninio archyvo

Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijos informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: