Triguba šventė Smėlynės bibliotekoje

Tik pro šalį einančiam ir niekada į ją neužsukančiam žmogui gali atrodyti, kad bibliotekoje niekas nevyksta, tik sustingęs laikas palaimingai dulka sau kažkur knygų lentynos kamputyje. Mes, bibliotekininkai, norime tikėti, kad tokia nuomonė greitu laiku negrįžtamai dings į nebūtį. Susitikimai su įvairiais lektoriais ir rašytojais, įvairiausios edukacijos, koncertai, vaikų vasaros stovyklos, klubai – patikėkite, tai dar ne visas  sąrašas veiklų, kurios vyksta jaukioje, knygų lentynų apsuptoje erdvėje.

Paskutinį spalio ketvirtadienį Smėlynės bibliotekoje tuo pačiu metu vyko viena, bet triguba šventė: vieną parodą palydėjom, kitą – pasitikom, o savo  partneriams padėkojome  ne tik už gražią draugystę, bet ir už puikią dovaną.

Labai smagu, kad visų trijų įvykių „kaltininkai“  mokosi vienoje mokykloje – Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijoje, su kuria mūsų biblioteką sieja nuoširdi draugystė. Norėdami turėti kažką apčiuopiamo, įprasminančio šį gražų bendradarbiavimą, sugalvojome norą. Spalio 18 d. sukako lygiai 20 metų kai biblioteka atvėrė duris lankytojams ir ta proga mes nusprendėme jiems  padovanoti sieninės tapybos kūrinį. Pagalbos įgyvendinant šią idėją paprašėme  savo partnerių – kur daugiau rasi tiek talentingų jaunų žmonių, jei ne tarp šios mokslo šventovės sienų. Pagrindinė visos idėjos sudedamoji – noras jaunam žmogui suteikti galimybę savo darbą patikėti ne tik eskizų sąsiuviniui, bet išdrįsti parodyti plačiajai visuomenei.

Kadangi sieninės tapybos darbu ruošėmės puošti bibliotekos sieną,  pati aplinka įtakojo ir temos pasirinkimą. Po ilgų diskusijų buvo pasirinka Antoine de Saint-Exupéry knyga „Mažasis princas“ –   kūrinys, puikiai tinkantis emocinio tilto tarp įvairių kartų vaidmeniui.

Iš didelio skaičiaus eskizų buvo atrinkti patys įdomiausi, o tik vėliau įvyko susitikimas su jų autoriais. Nustebino labai rimtas, atsakingas ir ne pagal metus brandus jų požiūris į jiems iškeltą užduotį. Labiausiai mums patikusios idėjos autorė Eva „Mažąjį princą“ perskaitė net keliomis kalbomis, tuo pelnydama didžiausią mūsų pagarbą. Vadovaujami dailės mokytojo metodininko Kęstučio Paškevičiaus trys jaunieji menininkai – Eva Baltrūnaitė, Eglė Malinauskaitė ir Simonas Šablevičius – ėmėsi darbo. Nuo idėjos atsiradimo prabėgus kiek daugiau nei pusmečiui, jau galėjome džiaugtis darbų pabaigtuvėmis, o rezultatas pranoko lūkesčius. 

Spalio 24d. kartu su Smėlynės bibliotekos lankytojais ir susirinkusiais svečiais naujų erdvių užkariauti palydėjome išskirtinai įdomią savo sprendimais Vytauto Mikalausko menų gimnazijos mokinių parodą „Knygos – objektai“ (vadovės G.Indriūnienė ir D.Skurdenienė). Kartu pasitikome tos pačios gimnazijos mokinių piešinių parodą „Keliauju po Lietuvą“ (vadovė J.Graičiūnienė), skirtą pažymėti 2019-uosius, paskelbtus Vietovardžių metais. Trečioji reikšminga proga – sulaukėme puikios progos padėkoti už dovaną.

Į renginį atvyko ir Panevėžio miesto savivaldybės viešosios bibliotekos, šiais metais švenčiančios savo trisdešimtmetį, direktorė Loreta Breskienė, pati beveik dvidešimt metų dirbusi Smėlynės bibliotekos vedėja. Puikiai įvertinusi menišką dovaną, ji pasidžiaugė gražia draugyste, efektyviu bendravimu ir bendradarbiavimu su miesto mokslo ir švietimo įstaigomis. Nuoširdžių padėkos žodžių sulaukėme iš  Vytauto Mikalausko menų gimnazijos direktoriaus pavaduotojos meniniam ugdymui Grasildos Indriūnienės. Viena iš šventės „kaltininkių“ Eva ne tik papasakojo, ką jai asmeniškai reiškė šis kūrybinis iššūkis, bet  visus susirinkusius pradžiugino atskleisdama dar vieną – muzikinį – savo talentą.

Apsikeitę padėkomis, dovanomis ir gražiais palinkėjimais, peržiūrėję nuotraukose sustabdytas kūrybinio proceso akimirkas, išsiskyrėme tardami tvirtą „Iki naujų susitikimų!“. Dėkojame visiems bibliotekos bičiuliams, o jauniesiems talentams linkime sėkmingų kūrybinių sumanymų išsipildymo.

Smėlynės bibliotekos vedėja Lolita Pranienė

Nuotraukos V.Šešetienės


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: