LaisvalaikisPramogos

Trumpa draugų kelionė į užsienį: 4 idėjos

Pigių kelionių bumas neatslūgsta: išvykos į užsienį, kainuojančios tiek, kiek atsieina kelionė autobusu iki pajūrio, įvairūs paskutinės minutės pasiūlymai plečia kelionių geografiją ir vilioja keliauti už Lietuvos ribų. Tačiau į pigių kelionių sąrašus vis dažniau patenka ir planuojamos išvykos su gausesne draugų kompanija. Ypač dažnai tokios kelionės pasirenkamos bernvakariams, mergvakariams ar tiesiog smagiam laiko praleidimui ir nuotykių paieškoms. Pateiksime ne tik keletą patarimų, padėsiančių suplanuoti kelionę, bet ir 4 patrauklias, netolimas kryptis.

Galvos skausmas dėl transporto?

Neretai kelionės su draugais entuziazmą apkartina transporto paieškos. Mikroautobuso nuoma tokiu atveju tampa bene praktiškiausiu ir ekonomiškiausiu pasirinkimu. Ilgų nuotolių įveikimas keliais automobiliais vargina, be to, tai reiškia, kad bent vienas iš ekipažo narių turėtų būti atsakingas už vairavimą. Vairuojančiam asmeniui tektų save varžyti, jis negalėtų visiškai atsipalaiduoti. Vienas iš pagrindinių kelionės su draugais kriterijų yra tas, kad smagu turi būti kiekvienam jos dalyviui.

Be to, šiuolaikiški mikroautobusai užtikrina ne tik fizinį komfortą, kuris yra ypač svarbus ilgesnės kelionės metu. Juose taip pat pasirūpinama, kad galėtumėte mėgautis visomis būtiniausiomis priemonėmis: bevieliu interneto ryšiu, elektros lizdais išmaniesiems įrenginiams pakrauti. Vietos gausa užtikrins, kad galėtumėte jaustis visiškai patogiai, laisvai. Geras transporto pasirinkimas – beveik pusė darbo, tačiau dar svarbiau yra išgryninti kelionės tikslą.

Ukraina – pamažu atrandamas turistų rojus

Jeigu jau pasirūpinote mikroautobuso nuoma, pats metas imtis kelionės planavimo. Ukrainos didmiesčiai, ypatingai – Kijevas ir Lvovas – yra intriguojančios kelionės kryptys, kurios turistams gali pasiūlyti kultūrinę įvairovę, juokingai mažas kainas ir atlapaširdį svetingumą. Kaip bebūtų, šie miestai yra gana skirtingi daugeliu aspektų, todėl gerai apgalvokite, kuris būtų priimtiniausias Jums. O galbūt nuspręsite aplankyti abu?

Kijevas – vienas seniausių Rytų Europos miestų, kuris neįprastai suderina istorinį autentiškumą ir modernaus megapolio atributus. Kijevas yra neabejotinai vakarietiškiausias miestas Ukrainoje ir viena pigiausių sostinių Europoje, o pramogų bei vietų, kur verda naktinis gyvenimas, čia apstu. Ne ką mažiau rasite meno ir kultūros objektų: įvairiausių skulptūrų, neįprastų menininkų dirbinių, muziejų ar teatrų.    

Jei finansinis kelionės aspektas yra labai svarbus, mikroautobuso nuoma ir kelionė atsieitų dar mažiau, jei nuspręstumėte keliauti į Ukrainos vakaruose įsikūrusį, istorija bei kultūra alsuojantį Lvovą. Šio miesto senamiestis liko beveik nepakitęs dar nuo vėlyvųjų viduramžių ir yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Įspūdinga architektūra, puikus maistas, pramogų bei kultūros derinys Lvovą paverčia itin viliojančiu kelių dienų kelionės pasirinkimu. Be to, galite aptikti ir su Lietuva (tuometine LDK) bei jos istorija susijusių objektų.

Žavusis Gdanskas

Jei norite netolimos išvykos vakarų kryptimi, Gdanskas puikiai tiks – tai populiarus ir žavingas uostamiestis šiaurinėje Lenkijos dalyje. Šį miestą, kaip ir daugelį pajūrio kurortų, ypač verta aplankyti vasarą, kad galėtumėte pasimėgauti įvairiomis vandens pramogomis.

Mikroautobuso nuoma nebus brangi, nes miestą, priklausomai nuo išvykimo taško, įmanoma pasiekti per maždaug dešimtį valandų ar net mažiau. Pats miestas nepasižymi itin didelėmis kainomis, tačiau tikrai turi ką pasiūlyti turistams: ekskursijas upe, įstabų senamiestį, istorinius ir kultūrinius muziejus (ypač verta pamatyti prieš porą metų atidarytą Antrojo pasaulinio karo muziejų), sočius lenkiškus ir gurmaniškus patiekalus ir, žinoma, puikius paplūdimius.

Šiaurinė Lenkijos dalis – tikras lobis istorijos entuziastams. Netoli Gdansko esančiame Malborke stūkso didinga Marienburgo pilis, o Gerlože galite pamatyti „Vilko guolio“ – slėptuvės, kurioje slėpėsi ir nemažą dalį laiko karo metu praleido nacistinės Vokietijos lyderis A. Hitleris, liekanas.

Suteikite šansą broliškajai Latvijai

Mikroautobuso nuoma – puikus sprendimas ir kelionei į giminingosios Latvijos miestus, tad tikrai nėra būtina keliauti į kitą pasaulio kraštą, kad pamatytumėte kažką įdomaus. Latvija gali pasigirti gerokai ilgesniu pakrantės ruožu nei Lietuva, todėl šios šalies kurortai jau kurį laiką mėgstami mūsų tautiečių ir ne tik. Ventspilis ir Jūrmala – vieni didžiausių kurortų Baltijos regione, pasižymintys gera infrastruktūra, pramogų ir renginių gausa.

Žinoma, būtina aplankyti ir Rygą, jei joje dar nesate pabuvoję. Latvijos sostinė žymi savo Jugendo stiliaus architektūra, bažnyčiomis ir įdomiais muziejais. Verta skirti laiko ir Latvijos kraštovaizdžiui: Slyterės nacionaliniam parkui su žymiuoju Kolkos ragu bei Gaujos nacionaliniam parkui. Jeigu mikroautobuso nuoma ir laikas – ne problema, puošnūs Rundalės rūmai ir Kuldygos miestelis taip pat turėtų būti aplankyti.

Estija – Baltijos Skandinavija

Baltijos regiono nykštukė, glaudžiai siejanti save su Skandinavija, įdomi savo kultūra ir kiek kontrastuojančiu charakteriu, iš kurio lietuviai kartais nevengia draugiškai pasišaipyti. Lankytinų vietų Estijoje sąrašo viršuje neabejotinai puikuojasi Talinas, kuris yra ne tik vienas seniausiai įkurtų, bet ir autentiškiausių miestų Šiaurės Europoje, tačiau tai – toli gražu ne viskas.

Mažiau nei valandai pasukę šiaurėn nuo Talino pasieksite Rumu miestelį, kurio lagūnoje yra povandeninis kalėjimas. Skaidrus vanduo nardymo mėgėjams suteikia galimybę pamatyti daugelį šio kalėjimo vietų. Norintiems pamatyti Estijos kurortus Pernu, ko gero, būtų geriausias pasirinkimas. Pasirūpinkite ilgesne mikroautobuso nuoma, kad galėtumėte aplankyti Saremos ir Hijumos salas ar nedidelį, tačiau kultūra ir tradicijomis alsuojantį Viljandžio miestelį.

Jeigu negalite skirti išvykai kelių savaičių, šios artimos, tačiau daug galinčios pasiūlyti kelionių kryptys leis gana nebrangiai ir, svarbiausia, turiningai praleisti laiką bei pasisemti puikių įspūdžių su geriausių draugų kompanija.  


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button