Trečiojo amžiaus universiteto Piniavos fakulteto klausytojai ligonių kasos specialistus pakvietė į Bendruomenės namus (TLK nuotr.).

Trumpalaikis privalomasis sveikatos draudimas nedraustiesiems nenumatytas

Ligonių kasų specialistų apsilankymai rajonų bendruomenėse itin džiugina senjorus, neturinčius didelių galimybių gauti tikslios su sveikatos priežiūra susijusios aktualios informacijos. Panevėžio rajono švietimo centras, koordinuojantis Panevėžio rajono trečiojo amžiaus universiteto fakultetų veiklą, pastebi, kad šių fakultetų klausytojai labai džiaugiasi paskaitomis, kuriose sužino, kokias garantijas Lietuvos gyventojams suteikia privalomasis sveikatos draudimas ir kaip jomis galima pasinaudoti, kas naujo vaistų ir paslaugų kompensavimo Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis srityse. Tą patvirtino ką tik gauti Piniavos fakulteto narių atsiliepimai (nuotr.).

Šį kartą dalijamės ligonių kasos specialistų atsakymais į klausimus apie sveikatos draudimą ir Europos sveikatos draudimo kortelės (ESDK) galiojimą.

Ar Lietuvoje gyvenantis, bet privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) neapsidraudęs mūsų šalies pilietis gali prieš numatomą operaciją trumpam laikui apsidrausti PSD, kad galėtų nemokamai būti operuotas ir gydytas? Trumpalaikio draudimo nėra, nes PSD turi būti nepertraukiamas. Apdraustaisiais laikomi visi nuolatiniai Lietuvos gyventojai, kurie patys moka arba už juos yra mokamos PSD įmokos. Šių įmokų mokėjimas privalomas. Jeigu gyventojas savo gyvenamąją vietą yra deklaravęs Lietuvoje, bet PSD įmokų nemoka ir nėra draustas valstybės lėšomis, jam kaupiasi PSD įmokų skola. Tokiu atveju, norint nemokamai gauti sveikatos priežiūros paslaugas, PSD įmoką savarankiškai reikia sumokėti ne tik už einamąjį mėnesį, bet ir padengti ankstesnio laikotarpio įmokų įsiskolinimą.

Ar pametus Europos sveikatos draudimo kortelę yra išduodamas dublikatas? Jei apdraustasis praranda ar sugadina galiojančią kortelę, išduodant kitą jis turi sumokėti 14,48 Eur į einamąją Valstybinės ligonių kasos sąskaitą. Pateikus policijos pažymą apie kortelės vagystę ar praradimą dėl stichinės nelaimės arba kitos nenugalimos jėgos poveikio, naujoji kortelė išduodama nemokamai. Kita vertus, nebeturint kortelės, galima prisijungti prie Valstybinės ligonių kasos informacinės sistemos ir savarankiškai, saugiai bei greitai susiformuoti sau ir (ar) nepilnamečiams savo šeimos nariams sertifikatus, laikinai pakeičiančius Europos sveikatos draudimo kortelę.

Kuriam laikui išduodama Europos sveikatos draudimo kortelė? Ši kortelė galioja nuo 2 mėnesių iki 18 metų, atsižvelgiant į tai, kokiai apdraustųjų grupei priklauso gyventojas (pvz., pensininkams išduodama 10 metų laikotarpiui, dirbantiesiems išduota kortelė galioja iki 4 metų, moksleiviams ir studentams – vienerius mokslo metus ir pan.). Tačiau nurodytą laiką kortelė galioja tik apdraustam asmeniui. Jei PSD nutrūksta, kortelė tampa negaliojančia ir jos turėtojas kortele naudotis nebegali.

Panevėžio TLK dėkoja Panevėžio rajono TAU Piniavos fakulteto dekanui Zigmantui Babilui ir visai bendruomenei už aktyvų dalyvavimą susitikime.

Baigiantis susitikimui, piniaviškiai, teisingai atsakę į ligonių kasos specialistų užduotus klausimus, gavo prizų (TLK nuotr.).

             Panevėžio teritorinė ligonių kasa


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: