Lietuvos naujienosVerslas

Trumpas gidas besirenkantiems langų uždangą

Nemažai būstų savininkų svajoja apie didelius, daug šviesos į patalpą įleidžiančius langus. Tačiau kad ir koks langų dydis ar forma džiugintų Jūsų akis, be langų uždangų išsiversti nepavyks: tvieskianti saulė bei pernelyg smalsūs pašalinių žvilgsniai skatina kaipmat sumažinti diskomfortą. Džiugu tai, kad langų uždangos tapo ne paskutiniu interjero akcentu, o pakankamai svarbia jo dalimi, galinčia prisidėti prie patalpos estetikos formavimo. Šių dekoro elementų pasirinkimas yra stulbinantis: tiek žaliuzės, roletai, klasikinės užuolaidos ar modernumu dvelkiančios širmos gali apsukti galvą. Tad kaip išsirinkti tokias uždangas, kurios patenkins Jūsų lūkesčius? Pristatysime populiariausias, apžvelgsime jų skirtumus ir galimus pasirinkimo kriterijus.

Atsižvelkite į vyraujantį interjerą

Bene visas langų uždangas galima sėkmingai pritaikyti namuose, jeigu atsižvelgsite į bendrą jų interjerą. Skirtingi audiniai, raštai, spalvos ir tekstūros – visa tai yra Jūsų dispozicijoje, tačiau svarbu nesuklysti ir uždangas derinti prie esamos estetikos. Pavyzdžiui, išskirtinai ryškios, itin sunkaus audinio ar gausiai  įvairiais raštais dekoruotos užuolaidos neatrodys gerai minimalizmo principais grįstame interjere. Jeigu patalpoje dominuoja lengvumas, neutralios spalvos, rinkitės uždangas, taip pat pasižyminčias šiomis savybėmis.

Kambario paskirtis – vienas pagrindinių veiksnių

Ar ant langų puikuosis žaliuzės, ar virš jų kabės užuolaidos, nemaža dalimi turėtų priklausyti ir nuo to, kokiame kambaryje jas ketinate naudoti. Miegamajame ar vaikų kambaryje, vonioje, kur ypač reikalingas privatumas bei šviesos reguliavimas, renkamasi uždangas, kurios tai užtikrina. Naktinės ar iš užtamsinančio audinio pagamintos užuolaidos, roletai bei žaliuzės neabejotinai yra geriausi pasirinkimai.

Ieškodami langų uždangų svetainei ar virtuvės kambariui pasirinkimo laisvės turite kiek daugiau: galite derinti kelias langų uždangas, pavyzdžiui, dienines ir naktines užuolaidas ar dienines užuolaidas kartu su roletais. Be to, jeigu į Jūsų langus saulės spinduliai beldžiasi dažnai, vertėtų pagalvoti apie tankesnius, mažiau šviesos ir šilumos praleidžiančius audinius.  

Estetika ar praktiškumas?

Patartina kuo labiau suderinti puikią išvaizdą ir lengvą priežiūrą, tačiau tai pavyksta ne visuomet. Žaliuzėsanksčiau būdavo puikiu pavyzdžiu, patvirtinančiu šį argumentą: turbūt niekas nesiginčijo dėl jų praktinės naudos ir nesudėtingos priežiūros, tačiau retas jų savininkas galėjo pagirti jų išvaizdą. Šiandien situacija yra kitokia, nes vis daugiau bendrovių naudoja pažangias gamybos technologijas ir audinių ilgaamžiškumui bei priežiūrai skiria daug dėmesio. Visgi trokštantys namuose išskirtinės elegancijos ir prabangos dažniausiai renkasi klasikines arba juostines, žaliuzes primenančias užuolaidas, kurios taip pat padeda vizualiai padidinti erdvę.

Prioritetą teikiantys bekompromisiam praktiškumui nedvejodami renkasi žaliuzes, roletus ar romanetes. Šios uždangos pasižymi lengvu valdymu, patvarumu bei galimybe patogiai reguliuoti į namus patenkančios šviesos srautą. Džiugu tai, kad minėtos uždangos pasižymi gerokai didesne dizaino įvairove, todėl pritaikymas prie interjero netaps galvos skausmu. Dėl šios priežasties žaliuzės išgyvena savotišką renesansą ir tampa vis dažnesniu tiek naujakurių, tiek norinčių atsinaujinti interjerą pasirinkimu.

Pasirinkimai modernumo puoselėtojams

Langų uždangos nuolat pritaikomos prie naujausių interjero dizaino ir mados tendencijų. Grįžus didelių langų ir minimalistinio interjero poreikiui, savo vietą namuose atrado funkcionaliosios širmos, kuriomis itin patogu uždengti aukštus langus ar stiklinį fasadą. Be to, jas lengva panaudoti patogiam erdvės suskirstymui į kelias zonas. Visgi langų uždangos žengia į priekį ne tik su stiliumi, bet ir su išmaniosiomis technologijomis, kurios atveria naujas jų valdymo ir naudojimo galimybes.

Šiandien gausu uždangų, valdomų elektrine pavara, naudojant specialų mygtuką ar pultelį. Tačiau prieš keletą mėnesių Lietuvoje atsirado įspūdinga naujiena: lauko žaliuzėsbei vidaus langų uždangos gali būti valdomos balsu. Tereikia būti įsidiegus išmaniąsias elektroninių prietaisų valdymo sistemas: bendrovės „Amazon“ virtualią asistentę „Alexa“ ir įmonės „Somfy“ išmanių namų sistemą „Tahoma“. Tai suteikia unikalią galimybę uždangas valdyti balsu arba nuotoliniu būdu iš bet kurios pasaulio vietos, sukurti tam tikrus scenarijus ir nustatyti laiką, kuomet sistemos atliktų tai, ką joms patikėjote – pavyzdžiui, nuleisti žaliuzes, išjungti šviesas, išskleisti markizes. Toks valdymas užtikrina išskirtinį komfortą, leidžia sutaupyti laiko ir gelbsti įvairiose situacijose.

Langų uždangos – būtinybė darniam, stilingam interjerui ir patogiam gyvenimui. Gausus jų pasirinkimas ir savybių įvairovė leidžia įsigyti ne tik kokybiškus, bet ir poreikius tobulai atitinkančius gaminius.   


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button
Close