Trylika prabangių automobilių organizuotoje grupėje pavogusiam panevėžiečiui – lygtinis paleidimas netaikytas

Kauno apylinkės teismo Kaišiadorių rūmai atsisakė tvirtinti Lygtinio paleidimo iš pataisos įstaigos komisijos Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos nutarimą taikyti nuteistajam 29-erių metų panevėžiečiui D. M. lygtinį paleidimą iš pataisos įstaigos neatlikus 3 metų 8 mėnesių 26 dienų  laisvės atėmimo bausmės.

Neigiamų nuteistojo elgesio apraiškų neužfiksuota, elgesyje stebimi tik pozityvūs pokyčiai. Bausmės atlikimo metu nuteistojo elgesys pasižymėjo išimtinai teigiamomis savybėmis, baustas už režimo reikalavimus jis nebuvo, už pavyzdingą elgesį buvo paskatintas, bausmės atlikimo metu motyvuotai tęsia darbinę veiklą pataisos įstaigoje bei turi galimybę įsidarbinti išėjus į laisvę, turi teigiamas nuostatas taikomos priežiūros atžvilgiu, neišsako kriminalinį elgesį palaikančių nuostatų, aktyviai dalyvauja socialinės reabilitacijos programose bei pozityvaus užimtumo priemonėse, socialinius ryšius palaiko su artimaisiais, turi tinkamas gyvenimo sąlygas laisvėje, elgiasi motyvuotai, stengiasi rodyti teigiamus pokyčius “ – rašoma teismo nutartyje.

Primintina, kad D. M. nuteistas Vokietijos Federacinės Respublikos Eseno žemės teismo (Landgericht Essen) 2017 m. rugpjūčio 28 d. nuosprendžiu, Panevėžio apylinkės teismo 2019 m. birželio 5 d. nutartimi pripažintu ir suderintu su Lietuvos Respublikos baudžiamuoju įstatymu, 7 metų laisvės atėmimo bausme už tai, kad organizuotoje grupėje kartu su kitais asmenimis pavogė 13 prabangių transporto priemonių, turinčių „Keyless-Go“ (beraktes nuotolinio atrakinimo) sistemas. Pavogtų automobilių bendra vertė apie 922 000 Eur. 

Teismas pažymėjo, jog D. M. laisvės atėmimo bausmę atlieka ne už vieną nusikalstamą veiką – organizuotoje grupėje padaryti trylika sunkių nusikaltimų, kas neabejotinai atskleidžia netinkamą nuteistojo požiūrį į visuomenėje priimtas moralės bei elgesio normas, rodo, jog jis nusikalto ne atsitiktinai, o dėl susiformavusių neigiamų vertybių ir sudaro pagrindą griežčiau vertinti nuteistojo galimybes nenusikalsti ateityje ir jo pažangą pataisos proceso metu. Be to, vis dar išskiriami D. M. asmenybę neigiamai apibūdinantys kriminogeniniai rizikos veiksniai: gyvenimo stilius ir draugai, kurie nustatyti vertinant nuteistojo praeitį, tai pat ir jo elgesį bei mąstymą jam paskirtos laisvės atėmimo bausmės vykdymo metu.

Teismas, įvertinęs aplinkybes, konstatavo, kad teigiami nuteistojo taisymosi procesai dar turi būti tęsiami pataisos namuose, įtvirtinant teigiamus elgesio modelius, kurie padėtų nuteistajam adaptuotis visuomenėje ir skatintų tik teisėtą jo elgesį.

Nutartis per 7 dienas nuo nutarties nuorašo įteikimo dienos gali būti skundžiama Kauno apygardos teismui.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: