Trys bankai suteikė AB „Linas Agro Group“ sindikuotą paskolą „KG Group“ įsigijimo sandoriui finansuoti

Žemės ūkio verslo, maisto gamybos ir tarptautinės prekybos bendrovė „Linas Agro Group“ skolinasi lėšas iš „Luminor“,„Swedbank“ bei SEB bankų. Sindikuota paskola bus skirta „KG Group“ įmonių įsigijimo sandoriui finansuoti ir bus suteikta Lietuvos Konkurencijos tarybai leidus vykdyti įsigijimo sandorį.

AB „Linas Agro Group“ akcijų pirkimo sutartį dėl AB „Kauno grūdai“, AB „Kaišiadorių paukštynas“ ir AB „Vilniaus paukštynas“ ir susijusių įmonių kontrolinių akcijų paketų įsigijimo yra sudariusi praėjusių metų spalio 1 dieną. Jau yra gauti leidimai iš Latvijos, Estijos, Lenkijos bei Rusijos konkurencijos priežiūros institucijų. Lietuvos konkurencijos tarybos sprendimą dėl koncentracijos vykdymo tikimasi gauti liepos mėnesį.

„Su visais trimis bankais bendradarbiaujame ne vienerius metus, jie gerai žino ir žemės ūkio verslo, ir maisto pramonės veiklos specifiką bei mūsų įmonių grupės augimo potencialą. Sėkmingas ankstesnis bendradarbiavimas ir abipusis pasitikėjimas leis mums žengti didelį žingsnį į priekį, plečiant veiklos mastą, sritis bei geografiją“, – sako „Linas Agro Group“ finansų direktorius Mažvydas Šileika.

Sindikuotos paskolos dydis neatskleidžiamas, nes jis indikuotų sandorio vertę, o tai prieštarautų „KG Group“ įmonių pardavėjų ir pirkėjo susitarimui dėl sandorio konfidencialumo.

Pasak M.Šileikos, maždaug trečdalį sandorio sumos planuojama finansuoti iš savų lėšų, bankų sindikuota paskola sudarys 70 proc. sandorio vertės. Daugiau informacijos apie susitarimą su bankais „Linas Agro Group“ šiuo metu atskleisti negali.

Sandorį finansuojančių bankų ekspertai planuojamą įsigijimą vertina kaip teigiamą postūmį žemės ūkio ir maisto gamybos įmonių plėtrai bei konkurencingumui tarptautinėse rinkose.

„Tai neeilinis sandoris šalyje – jungiasi du stambūs rinkos dalyviai, veikiantys persidengiančiose rinkose, kartu yra itin sėkmingai valdomos bei vertikaliai integruotos žemės ūkio ir maisto pramonės įmonių grupės. Vertiname „Linas Agro Group“ pasitikėjimą, pasirinkus SEB banką kaip pagrindinį sandorio agentą šioje išskirtinėje investicijoje. Bendrovė iki šiol sėkmingai vystė tiek vietinę, tiek tarptautinę prekybą žemės ūkio produkcija, todėl šis įsigijimas įgalins įmonių grupę smarkiai padidinti apsukas Baltijos šalių, Lenkijos, Skandinavijos ir kitose Rytų bei Vakarų Europos rinkose. Sindikuotos paskolos suteikimas įsigijimo finansavimui įrodo, kad vietiniai bankai yra pasirengę finansuoti Lietuvos įmonių verslo plėtrą, pasitelkdami geriausią tarptautinę praktiką bei sėkmingą tarpusavio bendradarbiavimą“, – teigia SEB banko valdybos narys, Verslo bankininkystės tarnybos vadovas Vilius Juzikis.

„Luminor“ banko verslo bankininkystės departamento vadovas Jonas Urbonas pažymi, jog būna dideli ir būna sisteminiai sandoriai, kurie keičia ištisą verslo konjunktūrą. „Manau, kad „Linas Agro“ rengiasi įgyvendinti būtent pastarąjį, todėl mes tikrai džiaugiamės būdami šio proceso dalimi. Jį užbaigus susikurs integruotas Baltijos šalių žemės ūkio ir maisto gamybos sektoriaus čempionas, pasirengęs dar stipriau konkuruoti tarptautinėje rinkoje. Pastebime, kad konkurencija minėtuose verslo sektoriuose jau kuris laikas yra peraugusi atskirų valstybių ribas ir vyksta regioniniu lygiu, taigi gebėjimas pasiūlyti plačią produktų gamą leis įsitvirtinti ir augti Europoje“, – sako J. Urbonas.

„Esame ilgalaikis „Linas Agro Group“ finansinis partneris ir džiaugiamės galėdami ne tik prisidėti prie šio sandorio finansavimo, bet ir konsultuoti klientą dėl „KG Group“ įsigijimo. Tikime, kad šis sandoris padės klientui tapti lyderiaujančia įmone regione bei suteiks konkurencinio pranašumo eksporto rinkose“, – sako „Swedbank“ Lietuvoje Verslo klientų tarnybos vadovas Antanas Sagatauskas.

Apie AB „Linas Agro Group“

AB „Linas Agro Group“ kartu su valdomomis įmonėmis sudaro 1991 metais įkurtą įmonių grupę ir vykdo veiklą keturiose valstybėse – Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Ukrainoje. Grupės įmonėse dirba daugiau kaip 2 100 darbuotojų. Konsoliduotos Grupės pajamos praėjusiais 2019–2020 finansiniais metais siekė 658 mln. eurų.

Grupės įmonės vykdo žemės ūkio žaliavų ir maisto produktų gamybą bei prekybą, tiekia prekes ir paslaugas žemdirbiams. Grupė turi nuosavą trylikos grūdų elevatorių tinklą ir yra vienas didžiausių lietuviškų ir latviškų grūdų eksportuotojų. Taip pat yra vienas iš prekių žemdirbiams (sertifikuotų sėklų, trąšų bei žemės ūkio technikos) tiekimo lyderių Lietuvoje, turi sėklų paruošimo gamyklą. Grupė Lietuvoje valdo septynias žemės ūkio bendroves ir yra stambi pieno gamintoja. Latvijoje grupei priklauso keturios paukštininkystės įmonės: AS „Putnu fabrika Kekava“, CIA „Lielzeltini“, SIA „Broileks“, SIA „Cerova“.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: