AktualijosKultūros naujienosNAUJAUSIOS ŽINIOS

Tulpių grožis džiugins ir per Muziejų naktį

Kiekvieną pavasarį Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos Atrijaus terasoje sužydi tulpės. Šįkart įvairiaspalvių žiedų paroda bus atidaryta gegužės 18 dieną 14 valandą. Tulpes į Panevėžį atveža kolekcininkas ir jų augintojas latvis Janis Salensas. Kasmet jo rodomoje kolekcijoje atsiranda vis naujų rūšių.

Paroda žaižaruoja visomis spalvomis, jų sąskambiais ir atspalviais. Lankytojus stebina įvairiausių formų tulpių žiedai, keisčiausi žiedlapiai, neįprastos spalvos ir jų deriniai. Kolekcininkas J. Salensas sako, kad savo namuose jis auginantis apie 500 tulpių veislių, per visus metus, atiduotus šiam pomėgiui, jų buvo gerokai daugiau.

Ilgametis šios parodos organizatorius Edmundas Breivė yra sakęs, kad ši paroda tarsi pratęsia tulpių šventę Burbiškio dvare ir leidžia dar pasigrožėti pavasario gėlėmis.

Janis Salensas tulpes jis augina maždaug 800 kvadr. metrų sklype. Žemė ten tokia kieta tarsi asla. Tačiau tulpių auginimo jis niekam nepatiki, visus darbus atlieka pats. Savo kolekciją jis kaupia daugiausia iš Latvijos ir Olandijos selekcininkų. Pats naujų rūšių neišradinėja. Pirmiausia retesnių tulpių jis ieško internete, tada dažniausiai kreipiasi į bičiulę Jungtinėje Karalystėje, kuri jas suranda specialiose parduotuvėse.

Aistra šioms pavasario gėlėms J. Salensas užsikrėtė daugiau kaip prieš 40 metų. Tada Tulpių kolekcijų parodų J. Salensas yra surengęs Latvijoje ir Lietuvoje. Tulpių žiedų ekspozicijos džiugindavo kelto, kursuojančio iš Latvijos į Švediją, keleivius.

Pasigėrėti pavasariška paroda bus galima iki gegužės 20 dienos. Ypač įspūdingai ji turėtų atrodyti Muziejų nakties (gegužės 19 d.) metu.

 

 

Virginijos Januševičienės tekstas

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Komentarų sistema leidžia skaitytojams išsakyti savo nuomonę, pasidalinti įdėjomis, pateikti papildomos informacijos ar pasiginčyti su oponentais. Redakcija pasilieka teisę pašalinti skaitytojų vulgarius, skatinančius smurtą, įžeidžiančius, skatinančius tautinę, rasinę, religinę ar kitokią neapykantą ir grasinančius komentarus.