Turininga savaitė „Žaliojoje pelėdoje“

Kiekvienais metais balandžio gale Lietuvos bibliotekininkų draugija skelbia Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę. Šios, jau 18-osios savaitės tema – „Kartu mes kuriame ateitį“.

Vaikų literatūros skyrius „Žalioji pelėda“, kaip ir kasmet, aktyviai įsijungė į savaitės renginių maratoną. Savaitė startavo susibėgimu pievelėje prie Panevėžio miesto savivaldybės viešosios bibliotekos. Jame  „Žaliosios pelėdos“ kolektyvas dalyvavo su savo palaikymo komandomis – vaikų žaidimų kambariu „Sraigė“ ir spalvingais jo pasakų personažais, bei „Ąžuolo“ progimnazijos trečiokais.

Antroji Nacionalinės bibliotekų savaitės diena prasidėjo neįprastų lankytojų amsėjimu. Ši diena sutapo su Lietuvoje jau trečią kartą minima Šuns diena. Vakarop prisijungė dar ir „ežiukai“, „bebrai“, „meška“ bei kiti miško gyventojai. Tai bibliotekoje veikiančio teatro būrelio, kuriam vadovauja Birutė Beresnevičienė jaunieji aktoriai. Jie, gausiai susirinkusiems žiūrovams, parodė per mokslo metus repetuotą, premjerinį spektaklį „Ežio namas“ (pagal Martyną Vainilaitį). Taip prasidėjo jau tradicija tampantys Nacionalinei bibliotekų savaitei skirti naktinėjimai. Po spektaklio žiūrovai ir aktoriai rinkosi prie susineštomis vaišėmis gausiai nukrauto stalo. Energinga teatro vadovė Birutė pakvietė visus pažaisti išradingų ir smagių pasisveikinimo, susipažinimo žaidimų, „sugedusio telefono“, šaradų.

Balandžio 25 d. į „Žaliąją pelėdą“ susirinkę skaitytojai laukė atvykstant vaikų pamėgtos poetės Violetos Palčinskaitės. Deja, sulaukė laikino nusivylimo – paskutinę minutę sužinojo, kad poetė negalės atvykti. Tačiau džiugu, kad nusivylimas tebuvo laikinas, jį keitė entuziazmas ir susidomėjimas.  „Šaltinio“ progimnazijos trečiokai su savo mokytoja Snaige Varanauskiene padovanojo žiūrovams nepaprastą „sapną“, į kurį palydėjo Violetos Palčinskaitės eilėraštis „Dėdė miegas“. „Sapne“ dalyvavo ir raidės, iš kurių vėliau buvo sudėliotas žodis VIOLETA, ir vaikystės įspūdžiai, ir mūsų augintiniai, ir… PMVB direktorė Loreta Breskienė bei skyriaus vedėja Alvida Bratkauskienė. Pabudę iš „sapno“ visi jautėsi emociškai sustiprėję ir praturtėję žiniomis.

Kartu su šiuo Nacionalinei bibliotekų savaitei skirtu renginiu startavo vaikų ir jaunimo meno projektas „Vau, aš galiu!“, kurį dalinai remia miesto savivaldybė.

Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę „Žaliojoje pelėdoje“ vainikavo prancūzų lakūno poeto ir rašytojo Antuano de Sent-Egziuperi „Mažojo princo“ jubiliejinis gimtadienis. Knygai – 75.

Ta proga biblioteką papuošė vaikų iš „Vilties“ progimnazijos ir Panevėžio rajono Smilgių gimnazijos piešinių „Mažojo princo“ tema paroda. Parodą gražiai papildė „žvaigždėmis krentančios“ citatos iš knygos.

Tądien buvo pristatyta ir šių knygų, išleistų  įvairiomis pasaulio kalbomis, kolekcija. Ją surinko Panevėžio Margaritos Rimkevičaitės paslaugų ir verslo mokyklos bibliotekininkė Jolita Rutkauskaitė.

Apie kolekcijos pradžių pradžią jos autorė rašo: „Kelionės – tai kultūriniai skirtumai, neišvengiamai kylantys iššūkiai, kurie mus keičia, įkvepia naujiems darbams. Atrandame naujų draugų, pomėgių ir idėjų. Taip vienos kelionės metu kilo idėja nusipirkti Antuano de Sent-Egziuperi knygą „Mažasis princas“ tos šalies kalba. Naujos kelionės, nauji draugai, naujos knygos“.

Kolekcijos pristatymo metu renginį vedusi Anžela Vasiliauskienė įdomiai supažindino su A. de Sent-Egziuperi biografija, profesija, išleistomis knygomis, jo vardo įamžinimu. Vėliau vyko daugiakalbiai knygos skaitymai. Skaitė: Ugnė Lukšytė (M. Rimkevičaitės paslaugų ir verslo mokykla), Karolina Janišauskaitė (J. Miltinio gimnazija), Gerda Paškevičiūtė (5-oji gimnazija), Aivaras Viršila (Vytauto Mikalausko menų gimnazija), bibliotekininkė Anžela Vasiliauskienė, frankofonų draugijos narė Galina Stučinskienė ir pati kolekcijos savininkė Jolita Rutkauskaitė.

Visą Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę „Žaliojoje pelėdoje“ vyko akcijos „Savaitė be delspinigių“ ir „Naujiems skaitytojams – nemokamas bilietas“.

Vyresn. bibliotekininkė
Nijolė Podrigailė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: