O. Striškienės nuotr.

Turiningai lankytasi Latvijoje

Gegužės 20 d. grupė Lietuvos ūkininkių draugijos Panevėžio rajono skyriaus narių (vad. Birutė Ramanauskienė), jų bendraminčių vyko į Latviją. Vienas iš tikslų buvo susipažinti su kaimyninės Latvijos asmenų iniciatyvomis ir patirtimis, kuriant mažus ūkius, vystant individualią veiklą. Kelionėje lydėjo panevėžietis gidas Mindaugas, kuris supažindino su dienos programa, kuri baigėsi baletu „Donkichotas“ Rygos operos ir baleto teatre. Pakeliui išsamiai informavo ir pasakojo apie mūsų ir kaimyninės valstybės istoriją, geografinę, demografinę padėtį.

Pasukę nuo Bauskės į kairę, gerokai pavažiavę privažiavome grybų Šitaki augintojų valdas. Pačiose gamybinėse patalpose nebuvome, mes buvome sutikti laukuose, kur įrengta patalpa, kurioje demonstruojant skaidres galėjome išgirsti apie šių grybų auginimo, derliaus nuėmimo, realizavimo. Ūkininkas Janis papasakojo apie grybų auginimo sėkmes ir nesėkmės. Mums buvo atvežti keli rąstai su tik ką prasikalusiais grybais, juos žalius skynėme ir ragavome. Po to buvome pavaišinti su grybais išvirta skania sriuba, kepta duona ir puikia sviestinio pagrindo užtepėle.

Po to keliavome Jelgavos link, pasižvalgėme po ją. Gidas Mindaugas priminė daug praeities sąsajų, kurios mūsų tautiečių mokslus sieja su Jelgava (Mintauja).

Jelgavos rajone aplankėme česnakų auginimo ūkelį (apie 3 ha ploto). Lietui lynojant į laukus nėjome, viskas buvo papasakota šeimininkų neseniai pastatytame rąstiniame name. Pasakojo apie česnakų auginimą, priežiūrą, derliaus nuėmimą ir produkcijos gaminimą su česnakais. Paragavimui buvo pateikti labai įvairūs gaminiai tyrių pavidalu, konservuoti česnakų stiebeliai. Buvome pavaišinti gana specifine moliūgų sriuba, arbata su česnakais.

Nemažai laiko buvo skirta pažinčiai su vis gražėjančia Ryga. Vakare Rygos operos ir baleto teatre žiūrėjome baletą „Donkichotas“. Būti šiame puikiame teatre visada yra didelė šventė.

Ona Striškienė Lietuvos ūkininkių draugijos Paįstrio skyriaus „Gabija“ vadovė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: