Turiningos atostogos Gamtos mokykloje

Gamtos mokyklos mokiniai rudens atostogų metu susitiko su draugai iš Šiaulių jaunųjų gamtininkų centro. Į susitikimą šiauliečiai atvyko su centro augintiniais. Įgyvendindami projekto „Mano mokytojas – gyvūnas” veiklas jaunieji gamtininkai, kartu su savo mokytojais, dalijosi gerąja patirtimi supažindinant vaikus su gyvūnais, skiepijant meilę bei atsakomybę už juos.

Gyvūnėliai projekte turi svarbų vaidmenį: edukaciniai žaidimai su triušiukais, šinšilomis, žiurkėnais, žiurkėmis, skatino vaikų domėjimąsi graužikais, suteikė žinių apie jų psichologiją, poreikius bei teikiamą naudą žmonių savijautai. Vaikai, leisdami laiką su gyvūnais, ilgainiui užmezga stiprų teigiamą emocinį ryšį, kuris išreiškiamas ne tik bendraujant, bet ir kasdieniame gyvenime. Per kontaktą su gyvūnu lavinamas vaikų emocinis intelektas, mokomasi išreikšti emocijas ir jas įvardinti.

Draugiškas susitikimas su jaunaisiais šunų dresuotojais ir jų augintiniais buvo labai įdomus ir naudingas. Panevėžiečiai praktinės veiklos metu mokėsi saugiai susipažinti su šunimi: kaip prieiti prie svetimo šuns, kaip elgtis pavojingo šuns akivaizdoje, kokie ženklai rodo, kad augintiniui reikia nepažeidžiamos erdvės, ką reiškia geltonas kaspinėlis ant šuns pavadėlio. Vaikai įgijo  žinių apie šunų laikymą, dresavimą, kailio priežiūrą. Stebėjo, kaip keturkojai draugai įveikia kliūčių ruožą. Darbas poroje su augintiniu parodo, kaip šuo vaikui suteikia pasitikėjimo savimi, moko bendradarbiavimo, partnerystės, patiriamos geros emocijos, bendravimo džiaugsmas.

Šis susitikimas dar kartą patvirtino, kad Šiaulių jaunųjų gamtininkų centras ir Panevėžio gamtos mokykla turi bendrų siekių, ir mums gerai sekasi bendradarbiauti formuojant jauno atsakingo žmogaus poziciją mylėti, gerbti, užjausti, būti atsakingu už viską, kas gyva.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: