KAM nuotr.

Turkija nusprendė bepilotį orlaivį „Bayraktar“ Lietuvai padovanoti

Turkija padovanos Lietuvai bepilotį orlaivį „Bayraktar TB2“, o Krašto apsaugos ministerija pasirūpins, kad prieš perdavimą Ukrainai šis kovinis dronas būtų pilnai apginkluotas. Krašto apsaugos viceministras Vilius Semeška tokias sąlygas sutarė su Turkijos gynybos agentūra ir Turkijos gynybos įmone „Baykar“.

„Geros iniciatyvos nelieka nepastebėtos. Keliavome į Turkiją susitarti dėl sąlygų, gamybos terminų ir perdavimo procedūrų, tačiau jie mums paruošė maloniausią įmanomą siurprizą. Turkija liko sužavėta mūsų mažos šalies didele iniciatyva, o mes esame be galo dėkingi Turkijai. Dabar Ukrainą pasieks ir kovinis dronas, ir papildoma humanitarinė parama“, – sako viceministras V. Semeška.

Birželio 1–2 dienomis vykusių derybų metu buvo sutarta, kad moderniausios komplektacijos kovinį droną „Bayraktar TB2“ Turkija padovanos Lietuvai su optika ir kitais būtinais priedais. Gamintojai įsipareigojo paruošti bepilotį orlaivį per artimiausias savaites.

Iš Turkijos kovinį droną parsigabens Lietuvos karinės oro pajėgos, o tuomet jis bus perduodamas Ukrainos kariuomenei.

Turkijos atstovų pageidavimu, Lietuvos piliečių surinkti 5,9 mln. eurų bus skiriami humanitarinei, gynybinei, logistinei ar atstatomajai pagalbai Ukrainai. Numatoma, kad 1,5 mln. eurų iš šios sumos bus skiriami pilnam „Bayraktar TB2“ apginklavimui.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: