TV gidas skirtas PlayStation 5 ir Xbox Seres X konsolėms

Įsigijote PlayStation 5 ar Xbox Series X konsolių? Dabar jums reikalingas televizorius? Kokius kriterijus turi atitikti televizorius, kad pilnai išnaudotų naujųjų konsolių galimybes? Į šį klausimą jums atsakys specialus TV gidas.

Televizorius, skirtas žaidimams su PlayStation 5 arba Xbox Series X turėtų atitikti žemiau išvardintus kriterijus.

HDMI 2.1 jungtis

Pirmiausia, televizorius turi turėti bent vieną HDMI 2.1 jungtį, kuri palaiko nesuspaustą 4K@120Hz bei 8K@60Hz video srautą. Kadangi PlayStation 5 ir Xbox Series X konsolės turi HDMI 2.1 jungtį, norint maksimaliai išnaudoti šių konsolių žaidimų galimybes, jas reikėtų jungti prie HDMI 2.1 palaikančio televizoriaus.

VRR (Variable Refresh Rate)

VRR technologija užtikrina, kad keičiantis konsolės perduodamam ekrano atnaujinimo dažniui (refresh rate), jis sinchronizuosis su televizoriaus atnaujinimo dažniu. VRR užtikrina, kad televizorius veikia ne visą laiką vienodu dažniu (pavyzdžiui 60Hz, 100Hz ar 120 Hz), o jo dažnis gali keistis priklausomai nuo prijungto įrenginio.

Yra trys VRR standartai:

A. HDMI VRR (HDMI 2.1 standarte aprašyta specifikacija).

B. Nvidia G-Sync (Nvidia VRR technologija)

C. AMD FreeSync (AMD VRR technologija).

ALLM (Automatic Low Latency Mode)

ALLM technologija užtikrina, kad įjungus žaidimų konsolę, televizorius automatiškai persijungtų į žaidimų režimą (game mode) –kuris įjungia mažesnį įvesties vėlavimą (input lag), kad žaidimo veiksmai būtų greičiau atvaizduojami televizoriaus ekrane.

HDR (High Dynamic Range).

HDR užtikrina didesnį skirtumą tarp tamsių ir šviesių vaizdo zonų – taip sukuriamas didesnis vaizdo kontrastas. Pagal HDR10 standartą pateikiami statiniai metaduomenys visai video medžiagai (pvz. filmui), ir viso filmo metu naudojami tie patys metaduomenys šviesumui ir tamsumui nustatyti. Patobulinti standartai (Dynamic HDR) gali pateikti dinaminius ryškumo metaduomenis kiekvienai scenai arba kiekvienam kadrui, todėl šviesumas ir tamsumas reguliuojamas kiekvienai scenai ar kadrui dinamiškai.

Dynamic HDR standarto šiuo metu yra 3 variantai:

A. HDR10+(ST.2094-40), vystomas įmonių Samsung ir Panasonic

B. Dolby Vision (ST.2094-10)

C. Advanced HDR by Technicolor

Rezoliucija – 4K@120Hz arba 8K@30/60Hz

PlayStation 5 ir Xbox Series X gamintojai plačiai reklamuoja šių konsolių naujas galimybes palaikyti aukštos raiškos ir didelio dažnio video srautą naujai išleidžiamuose ir atnaujintuose žaidimuose. Todėl perkant televizorių, skirtą jungti prie naujųjų konsolių, svarbu išsirinkti bent 4K (3840×2160) rezoliuciją su 120Hz dažniu palaikantį modelį.

Naujosios konsolės labiau orientuotos į 4K@120Hz žaidimus, tačiau skelbiama, kad bus palaikoma ir 8K (7680×4320) rezoliucija. Sunku pasakyti kokį dažnį 8K žaidimai sugebės palaikyti -30Hzar 60Hz ir kokia bus žaidimo kokybė su 30Hz ekrano dažniu. Tačiau jau yra paskelbta keletas 8K žaidimų, todėl jei norite ateityje turėti galimybę žaisti 8K žaidimus – reikia rinktis iš 8K TV modelių.

Garsas – eARC audio

Prijungus konsolę prie televizoriaus turi būti užtikrintas kuo mažesnis video/audio atsilikimas – dėl to naujosios žaidimų konsolės tikriausiai perduos nesuspaustus audio duomenis . O kad šie duomenys būtų priimti televizoriuje ir perduoti į garso sistemą (pvz. „saundbar”) – reikia, kad televizorius palaikytų eARC audio galimybę.

Papildomi žaidimų TV pasirinkimo kriterijai:

Įvesties vėlavimas (Input lag)

Žaidimų entuziastams svarbus įvesties vėlavimas, matuojamas milisekundėm (ms). Televizoriuje reikėtų siekti, kad jis būtų kuo mažesnis, kad jūsų veiksmai kuo mažiau vėluotų ekrane.

TV Ekrano įstrižainė

Ekrano įstrižainė – svarbus kriterijus perkant bet kokį televizorių -jį reikia rinktis tiek atsižvelgiant į kainą (didesni televizoriai kainuoja brangiau), tiek į kambario dydį arba atstumą, kuriuo dažniausiai sėdėsite prieš televizorių.

Ekrano šviesumas / ryškumas

Įvairios televizorių gamybos technologijos leidžia išgauti skirtingo šviesumo ir ryškumo ekranus. LED, OLED, QLED, NanoCell technologijos skirtingais būdais padeda išgauti tiek didesnį šviesos – tamsos kontrastą, tiek ryškesnes spalvas. Todėl pasirenkant modelį verta atkreipti dėmesį į TV technologiją.

Kaina

Kaina – svarbu tiek žiūrint kokią sumą galite skirti perkamam naujam televizoriui, tiek siekiant nepermokėti už konkretų modelį – BIGBOX.LT el. parduotuvėje stengiamės palaikyti vienas mažiausių kainų rinkoje. Be to, akcijų ir švenčių progomis galite gauti papildomų nuolaidų bei dovanų – todėl verta užsiprenumeruoti ir sekti akcijas mūsų naujienlaiškyje. 

Išsamiau skaitykite TV gide: televizoriai PlayStation 5 ir Xbox Series X konsolėms.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: