TV3 nuotr.

TV3 šeštadienio premjeroje – mistika ir drama apipintas detektyvas „Žmogžudystė Rytų eksprese“

Kiekvieną savaitgalį TV3 „Šeštadienio gero kino vakaras“ pasitinka žiūrovus su pasaulyje puikiai įvertintais ir begalę gerbėjų radusiais filmais. Šis šeštadienis – ne išimtis. Žiūrovų laukia dramos ir mistikos kupina juosta su ryškiausiomis Holivudo žvaigždėmis, pagal Agatos Kristi romaną „Žmogžudystė Rytų eksprese“.

Anot TV3 kino apžvalgininko Lauryno Stonkaus, šis filmas kiekvienam detektyvų mėgėjui padovanos išskirtinę patirtį.

„Ko reikia geram detektyvui? Charizmatiško, kiek kitame pasaulyje gyvenančio seklio, geros mįslės, kurią būtų smagu narplioti žiūrovui ar skaitytojui, na, ir krūvos išskirtinių įtariamųjų. Šią formulę puikiai įvaldė „detektyvų motina“ Agata Kristi, kurios kūriniai buvo ne kartą ekranizuoti – turbūt visi prisimena serialus apie Erkiulį Puaro ir Mis Marpl. Tačiau britės kūryba ilgą laiką nesipuikavo didžiajame kino ekrane. Šią klaidą 2017 metais pagaliau ištaisė Kennethas Branaghas, pristatęs filmą „Žmogžudystė Rytų eksprese“, – įsitikinęs L. Stonkus.

Ir iš tiesų – vienos populiariausių detektyvų ir novelių autorių pasaulyje A. Kristi kūriniai ir praeityje daugelį kartų virto filmais.  „Žmogžudystė Rytų eksprese“ žiūrovus džiugino taip pat ne kartą. Tačiau būtent 2017 metų filmas šį intriguojantį detektyvą privertė sublizgėti kitomis spalvomis. Siekdamas į šią painią istoriją pažvelgti naujai, režisierius K. Branaghas į pagalbą pasikvietė didžiulį būrį Holivudo garsenybių, tarp kurių – Johnny Deppas, Penelopę Cruz bei daugelis kitų.

Išsiaiškinti žmogžudystę – sudėtinga užduotis, juolab, kai ji nutinka visai čia pat, traukinyje. Šiek tiek po vidurnakčio, sniego lavinai sustabdžius Rytų ekspresą, traukinyje pastebima kraupi žmogžudystė. Turtingas amerikietis rastas nužudytas, o jo kupė durys – užrakintos iš vidaus. Tačiau tai – tik dalis galvosūkio, kurį turi išnarplioti garsusis A. Kristi detektyvų herojus Erkiulis Puaro. Jo tikslas – ne tik atskleisti, kas slepiasi po žudiko šydu, bet ir jį sustabdyti, kad pastarasis neturėtų galimybės smogti dar kartą.

Kino kritikų nuomone, 2017 metais sukurta „Žmogžudystė Rytų eksprese“ ekranizacija yra šiuolaikiškai atpasakota novelės versija, kuri leidžia pažvelgti į tą pačią istorija kiek kitu kampu. Šis filmas – kupinas ne tik paslapčių, bet ir įtampos, mat žudikas sukasi visai šalia.  Tai yra vienas iš tų detektyvų, kuris prikausto, neleidžia atsitraukti ir pažadina kiekvieno vidinį tyrėją.

Visą L. Stonkaus filmo apžvalgą galite rasti čia: bit.ly/3OUlhZ8

Ar E. Puaro pavyks atskleisti žudiką, apsaugoti likusius traukinio keleivius ir sustabdyti žudiko užmojus? Tą sužinosime jau netrukus.

„Žmogžudystė Rytų eksprese“ – šiandien, 21.20 val. per TV3!


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: