Laisvalaikis - Žiniasklaida - 2015-05-22

TV8 eteryje – nauja istorinės dokumentikos laida

Kam priklauso 1918 m. Nepriklausomybės Akto autorystė? Ar bus surastas dingęs Akto dublikatas, iki sovietų okupacijos saugotas Prezidento kanceliarijos archyve Kaune? Kuo svarbi Lietuvos istorijai 1917 m. rugsėjį įvykusi Vilniaus konferencija? Į šiuos klausimus mėgins atsakyti istorinės dokumentikos laida „Priešaušrio Lietuva“, kurios premjera TV8 eteryje – jau rytoj, šeštadienį, 11.30 val.

Žiūrovų laukia nauji, niekur nepublikuoti faktai iš Nepriklausomybės Akto signatarų ir jų šeimų asmeninio, politinio, visuomeninio gyvenimo. Kaip pasikeitė 20 Lietuvos šviesuolių, kuriuos vienijo utopiškas sumanymas atkurti Lietuvos valstybę, patriotiškas gyvenimas paskelbus Nepriklausomybę?

Apie tai laidoje pasakos ne tik istorikai, literatūrologai, Seimo nariai, žymūs visuomenės veikėjai, bet ir signatarų provaikaičiai. Kai kurių Lietuvos kėlėjų vasario 16-osios Akto signatarų palaikai ilsisi tolimoje Sibiro žemėje, o kelių amžinojo poilsio vieta ir visai nežinoma. Tačiau jie visi – buvę teisininkai, gydytojai, inžinieriai, kunigai, bajorijos atstovai, tautininkai – šiandien verti atminimo.

Premjerinėje laidoje „Priešaušrio Lietuva“ šeštadienį, 11.30 val. bus pasakojama apie signataro profesoriaus Mykolo Biržiškos, kilusio iš Viekšnių (Mažeikių raj.), asmenybę, jo atsivertimą į lietuvybę. Įdomi detalė: signataro tėvai – gydytojas ir muzikos mokytoja – sulenkėję bajorai, šeimoje puoselėję lenkiškas tradicijas. Kas paskatino M. Biržišką, iki 20 metų kalbėjusį lenkiškai, pasukti lietuvybės keliu?

Apie prof. M. Biržiškos socialdemokratines pažiūras, jo literatūrinę, mokslinę veiklą TV8 žiūrovai sužinos istorinės dokumentikos laidoje „Priešaušrio Lietuva“ jau rytoj, gegužės 23 dieną.

„Priešaušrio Lietuva“ – šeštadieniais 11.30 val. tik per TV8!

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: