Bendruomenės naujienosReporteris

Tyrėjų naktis progimnazijoje

Panevėžio rajono Dembavos progimnazija tradiciškai prisijungė prie Baltijos pažangiųjų technologijų instituto projekto „Tyrėjų naktis“ renginių organizavimo. Visi norintys mokiniai pasimatavo mokslininko profesiją. Pirmokai klausėsi penktokių Austėjos Pečiulytės, Elvitos Ramanauskaitės ir Radvilės Sakalauskaitės pristatymo apie mokyklos aplinkos medžių kenkėjus bei priešais klasės langus gyvenantį baisuoklį vorą. Antrokai kūrė mokslininko laboratoriją. Trečiokai rinko skaniausią ir sveikiausią duonos rūšis. Ketvirtokai dalyvavo susitikime su šalies jaunųjų tyrėjų konferencijų ir konkursų dalyviu penktoku Emilijumi Trinkūnu.

Penktokai susipažino su medžių asmens sargybiniais, tyrė skruzdžių reakciją į maistą, stebėjo medžių lapus. Šeštokai domėjosi žmogaus ekologija ir sveikata. Labai aktyvūs buvo septintokai: integruodami rusų kalbą, ugdymąsi karjerai, tikybą ir biologiją, jie parengė ir pristatė projektus „Morkadienis“ bei „Kasdieninė mūsų duona“. Jaunųjų tyrėjų būrelio mokiniai tyrinėjo   plika akimi nematomus mokyklos aplinkos ir šalia esančio miškelio gyventojus.

Dalyvaudami „Tyrėjų naktyje“, mokiniai patys tapo ne tik šios mokslo šventės dalyviais, bet ir kūrėjais. Kiekvienas patyrė, koks įdomus ir naudingas gali būti mokslininko darbas. Net jei mokslininko kelias ir netaps gyvenimo pasirinkimu, daugumai įgyta patirtis – nepakartojama.

Aldona Klebonaitė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button
Close