Tyrimo rezultatai: tik trečdalis žuvų taukus vartojančiųjų juos profilaktiškai vartoja ir vasarą

Lietuviai vasarą atsipalaiduoja per daug ir pamiršta tinkamai pasirūpinti savo sveikata. Tai rodo šią vasarą atliktas tyrimas. Daugelis įsivaizduoja, kad šiltuoju metų laiku nereikia vartoti žuvų taukų ir maisto papildų, o visų organizmui reikalingų medžiagų tautiečiai tikisi gauti iš šviežių vaisių, daržovių ar saulės. Tačiau specialistai perspėja, kad toks įsitikinimas yra klaidingas.

Tarptautinės farmacijos įmonės „Valentis“ užsakymu atlikta Lietuvos gyventojų apklausa parodė, kad 34 proc. apklaustųjų, vartojančių žuvų taukus, tai daro nereguliariai. 31 proc. teigia juos vartojantys su pertraukomis, 17-ai proc. apklaustųjų žuvų taukų vartojimas priklauso nuo situacijos. Tik 7 proc. apklaustųjų žuvų taukus vartoja nuolatos.

Daugiau kaip pusė – 54 proc. žuvų taukus vartojančiųjų lietuvių vasarą šių papildų nevartoja. 32 proc. žuvų taukus vartojančiųjų juos profilaktiškai vartoja ir vasarą, 14 proc. vartoja dėl sveikatos būklės.

Klaidingi įsitikinimai

Tokias tendencijas pastebi ir „Apotheka“ vaistininkė Dalia Drūlienė. Į vaistines užsukę lietuviai vasarą daug rečiau įsigyja maisto papildų: žuvų taukų, vitamino D, kompleksinių vitaminų.

„Žmonės galvoja, kad vasarą daug šviežių vaisių, uogų, daržovių, todėl natūraliai įmanoma gauti visų vitaminų. Tame yra tiesos, pavyzdžiui, vitamino C gauname valgydami vaisius, uogas, daržoves, pavyzdžiui, kopūstuose yra daug šio vitamino. Tačiau ar lietuviai tikrai vasarą pradeda valgyti daugiau riebios žuvies ar linų sėmenų aliejaus, kuriuose yra riebalų rūgščių omega-3? “, – komentuoja vaistininkė.

Neretai manoma, kad ir imuninei sistemai vasarą tenka rečiau susidurti su įvairiais virusais, todėl galima padaryti pertrauką vartojant žuvų taukus. Vis dėlto svarbu atkreipti dėmesį, kad omega-3 rūgštys yra atsakingos už širdies, nervų sistemos, akių ir dar daugybės kitų sistemų sklandų funkcionavimą, o tam sezoniškumo nėra.

Omega-3 – širdžiai ir smegenims

Dar vienas klaidingas lietuvių įsitikinimas – kad visuose žuvų taukuose yra vitamino D, todėl vasarą jų vartoti nereikia. Žuvų taukai labiausiai vertinami dėl juose esančių omega-3 riebalų rūgščių. Jų nauda pagrįsta moksliniais tyrimais,  o norint papildyti vitamino D atsargas, reikėtų vartoti atskirą preparatą.

Omega-3 rūgščių organizmas pats negamina, todėl jas gauname tik su maistu ar maisto papildais. Viena didžiausių omega-3 koncentracijų yra laukinėse, mažose, riebiose žuvyse: ančiuviuose, sardinėse, ir pan.Aukštos kokybės pagal tarptautinius standartus sertifikuotų žuvų taukų, tokių kaip „Fjord Strong Omega-3“, vartojimas – puiki alternatyva siekiant užtikrinti pakankamą omega-3 rūgščių vartojimą, nes jie išsiskiria aukšta šios medžiagos koncentracija.

Roges ruoškite vasarą

Farmacininkė D. Drūlienė pastebi, kad į vaistines ieškodami maisto papildų lietuviai dažniau užsuka rudenį, kai orai atšąla ir prasideda ligų sezonas.

„Čia labai tinka lietuvių liaudies patarlė „roges žiemai ruošk vasarą“. Vasarą turėtume savo organizmą ruošti šaltajam metų sezonui, stiprinti imunitetą, bet lietuviai to nedaro“, – pastebi vaistininkė.

Nors vasara ir įprastai nerūpestingesnis metas, svarbu prisiminti, kad omega-3 atsargos organizmui reikalingos ištisus metus ir žuvų taukai neturėtų būti siejami tik su šaltuoju sezonu.

Gyventojų nuomonės tyrimą šių metų birželio mėnesį atliko bendrovė „Spinter“. Tyrimo metu buvo apklausta 1015 respondentų, kurių amžius nuo 18 iki 75 metų.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: