Bendruomenės naujienosReporteris

Ugdymo karjerai diena „Šok į tėvų klumpes“

Birželio 3 d. Panevėžio „Vilties“ progimnazijoje buvo organizuota ugdymo karjerai diena „Šok į tėvų klumpes“, kurios tikslas – padėti mokiniams pagilinti įvairias karjeros kompetencijas, įgyti naujų žinių apie profesinį gyvenimą. 1–8 klasių mokiniai aplankė 26 mokymo, kultūros, tarnybų įstaigas bei įmones. Kiekviena klasė vyko į du objektus.

1 a ir 1 b klasių mokiniai lankėsi Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos biure, Saugaus eismo klasėje. Čia prisiminė pėsčiųjų saugaus eismo ir elgesio  gatvėse taisykles, pasikartojo kur ir kaip saugiai važinėtis dviračiais, kaip taisyklingai užsidėti dviratininko šalmą, kaip teisingai  segtis saugos diržus automobilyje, atliko praktinę užduotį – mokėsi saugiai pereiti gatvę reguliuojamoje sankryžoje. Po to susitiko su Implantologijos ir odontologijos klinikos „Šypsena“ atstovais. Pirmokai diskutavo, kaip prižiūrėti dantukus, aktyviai atsakinėjo į klausimus, todėl kiekvienas iš veikėjo Dantuko gavo dovanų. 

1 c klasės mokiniai vyko į Panevėžio profesinio rengimo centre įrengtą Saugaus eismo klasę. Čia gilino praktines saugaus elgesio kelyje žinias, ugdėsi pagarbą žmogaus gyvybei, pagarbą eismo dalyviams, atsakomybę už savo elgesį kelyje. Panevėžio miesto savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje „Žalioji pelėda“ dalyvavo edukacinėje programoje „Roboteka“.

2 a klasės mokiniai dalyvavo UAB „Aukštaitijos vandenys“ edukacinėje programoje „Vandens gavyba“, kurios metu susipažino kaip ir koks vanduo tiekiamas mūsų miesto gyventojams, kaip ir kodėl reikia taupyti vandenį. Lankėsi vandenvietėje, laboratorijoje, kur atliekami vandens tyrimai. 

2 b ir 3 d klasių mokiniai vyko į UAB „Panevėžio spaustuvė“. Čia susipažino su įmonės veikla, produkcija, apžiūrėjo spaudos mašinas, išsamiai sužinojo apie įmonėje vykdomus technologinius procesus ir jų ypatumus.

2 c klasės mokiniai lankėsi Trakiškių kaime įsikūrusiame Janinos Sraigių ūkyje, kuriame susipažino su sraigių augintojo profesija, domėjosi, kaip auginti sraiges, įsigijo sraigių ir yra pasiruošę užauginti jas iki 1 kg dydžio. 

2 a, 2 b ir 2 c klasių mokiniai keliavo ir į Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešąją biblioteką. Edukatorė supažindino su bibliotekoje esančiomis erdvėmis, naudojimosi taisyklėmis. Mokiniai galėjo pažvelgti į populiariausias šių metų knygas, skirtas vaikams, pasidairyti mediatekoje. Antrokai susipažino su bibliotekininko profesija, apžiūrėjo seniausias, didžiausias ir mažiausias knygas, prisiminė knygnešių veiklą, dalyvavo edukacijoje apie M. K. Čiurlionį „Reikia turėti šviesos su savimi“. 

2 d klasės mokiniai AB „Panevėžio specialus autotransportas“ stebėjo atliekų rūšiavimą ir perdirbimą, kalbėjo apie aplinkosaugą.

3 a klasės mokiniai lankėsi Priešgaisrinėje gelbėjimo valdyboje, susipažino su ugniagesio profesija, darbo ypatumais, turėjo galimybę iš arčiau apžiūrėti naudojamą techniką, gilino žinias apie  saugaus elgesio patalpose bei atvirose vietose taisykles.

3 b klasės mokiniai Panevėžio miesto apylinkės teisme galėjo pasižvalgyti po teismo rūmus: apžiūrėti posėdžių sales, sulaikymo kameras bei vieną iš archyvų, kuriame laikomos bylos. Teismo darbuotojai pasakojo kur ir kaip teisme prasideda bylos kelias. Mokiniams buvo įdomu sužinoti, kiek teisme yra saugomų bylų, kiek metų jos saugomos, kaip jos įrišamos, po to – sunaikinamos. Teisėja papasakojo apie teisėjo darbo dieną, kokios bylos yra nagrinėjamos Panevėžio miesto apylinkės teisme, kaip vyksta teismo posėdžiai. Po to trečiokai vyko į UAB„Aukštaitijos vandenys“ miesto nuotekų valyklą Papušių kaime. Kaip vykdomas nuotekų valymo procesas, kokio skaidrumo vanduo grąžinamas į Nevėžį mokiniams parodė ekskursijos vadovas Svajūnas Mikeška. Jis taip pat supažindino su įrenginiais, papasakojo apie atsinaujinančias energijos rūšis, apie pašalintų priemaišų ir dumblų naudojimą.

3 a ir 3 c klasių mokiniai lankėsi Panevėžio centriniame pašte. Ekskursiją pradėjo pašto pagrindinėje salėje. Mokiniams buvo nuosekliai paaiškinta, koks yra ilgas laiško kelias, kaip keliauja pašto siuntos. Trečiokai sužinojo, kad pašte dirba klientų aptarnavimo specialistai, laiškininkai, siuntų skirstytojai, pamainų viršininkai ir kt. profesijų atstovai, apžiūrėjo jų darbo vietas, susipažino su pašto istorija ir veikla, karjeros galimybėmis Lietuvos pašte.

3 c ir 3 d klasių mokiniai Panevėžio miesto Smėlynės bibliotekoje susipažino su bibliotekininko profesija, dalyvavo edukacinėje programoje „Rašto atsiradimas“, atliko praktinę veiklą.

Visi ketvirtokai lankėsi VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ edukacinėje programoje „Šimtametis siaurukas. Istorija“. Susipažino su šilumvežio, mašinisto, stoties viršininko, palydovo profesijomis.

2 d, 4 a ir 4 c klasės mokiniai vyko ir į Panevėžio miškų urėdijos medelyną, įsikūrusį Kaimiškio kaime, susitiko su miškotvarkos inžinieriumi Vidu Petrausku. Čia sužinojo, kaip iš mažos sėklelės užauginamas medelis. Susipažino su sėjimo technologijomis, apžiūrėjo medelių auginimui skirtus modernius šiltnamius, saugyklas, rūšiavimo patalpas.

4 b klasės mokiniai lankėsi Lietuvos aklųjų bibliotekos Panevėžio filiale. Mokinius pasitiko bibliotekos vedėja, pristatė bibliotekos veiklą, vaikams  teko pasivaikščioti po biblioteką užrištomis akimis. Ši užduotis sukėlė daug emocijų. Bibliotekininkė pasakojo apie Brailio raštą, jo atsiradimo istoriją, supažindino su rašymo priemonėmis. Bibliotekoje apsilankė regėjimo negalią turintis vyras, kuris parodė, kaip Brailio raštu rašoma, skaitoma. Pasakojo apie savo darbą, kaip išmaniosios technologijos lengvina neregių gyvenimą, atsakė į vaikų klausimus. Mokiniai patys bandė parašyti keletą raidžių. Vėliau bibliotekininkė pasakojo apie garsines knygas. Mokinius sudomino įvairūs buities reikmenys: išmanieji akiniai, kalbantis laikrodis, baltoji lazdelė.

5 a, 5 b ir 7 a klasių mokiniai vyko į UAB „Biuro verslas“. Sužinojo, kaip vyksta mažmeninės prekybos procesai, kokios paslaugos vykdomos, kuo skiriasi specializuota parduotuvė nuo  prekybos centro, susipažino su pardavėjo-konsultanto, pardavimų vadybininko, buhalterio profesijomis.

5 a ir 7 b klasių mokiniai dar aplankė ir UAB „Via Unica“. Jiems buvo organizuota ekskursija po viešbučio kambarius, konferencijų centrą, sporto klubą ir baseiną, SPA centrą, restoraną. Mokiniai susipažino su verslu, viešbučių pasauliu, rinka, reikalingomis profesijomis viešbutyje.

5 b ir 6 c klasių mokiniai Šiaulių banko Panevėžio filiale susipažino su bankinėmis paslaugomis verslo ir privatiems klientams, skyriaus veiklos pagrindinėmis funkcijomis, bankininko profesijos specifika, kasdienine veikla ir karjeros perspektyvomis. Banko atstovė Ilona organizavo viktoriną apie pasaulio bankus ir valiutas. Mokiniai įsitikino, kad norint pasiekti savo gyvenimo tikslą, reikia būti atkakliam, tiksliai žinoti ko nori ir mokytis visą gyvenimą.

5 c, 6 a, 7 c klasių mokiniai UAB „Pauluma“ sužinojo, kaip vyksta prekyba baldais, kokių specialybių darbuotojų yra įmonėje, ką turi gebėti pardavėjai konsultantai.

5 d ir 6 b klasės mokiniai Panevėžio apygardos teisme susipažino su teismo veikla, aplankė teismo rūmų patalpas: posėdžių sales, teismo archyvą, raštinę. Žiūrėjo edukacinius filmukus apie bylų nagrinėjimą, teisėjo darbą, teismų sistemą mūsų šalyje. Teismo pirmininko padėjėja ryšiams su žiniasklaida ir visuomene Jolita Gudelienė, Civilinių bylų skyriaus pirmininkas Laimantas Misiūnas, teisėjo padėjėja Laisvė Jakšienė papasakojo apie sudėtingus teisinius dalykus.

5 c ir 5 d klasių mokiniai dalyvavo pažintinėje ekskursijoje meninio stiklo studijoje „Glasremis“. Susipažino su įmonės veikla, pagrindine produkcija, naudojamomis žaliavomis ir medžiagomis, stiklo meistro ir dizainerio profesijomis.

Visų šeštų klasių mokiniai Panevėžio Margaritos Rimkevičaitės  paslaugų ir verslo mokykloje susipažino su kompiuterio ir organizacinės technikos operatoriaus specialybe, kurią galima įgyti tik pabaigus vidurinę mokyklą. Berniukai turėjo praktinį užsiėmimą: pagal pateiktą pavyzdį iš detalių surinkti mini robotuką. Mergaitės tuo metu atliko įvairius cheminius bandymus. Grupė mokinių išbandė savo kruopštumą kurdami floristines dekoracijas. 

6 d klasės mokiniai dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Mokesčiai mano gyvenime“. VMI prie LR Finansų ministerijos mokesčių informacijos departamento pridėtinės vertės mokesčio ir akcizų skyriaus vyriausioji specialistė Violeta Macevičienė papasakojo, kas yra mokesčiai, kokius mes mokesčius mokam, kam jie skirti, kas atsitinka, kai mokesčių nemokame. Įdomu buvo išgirsti apie pačius keisčiausius pasaulio mokesčius.

Visi septintų klasių mokiniai lankėsi VšĮ „Panevėžio darbo rinkos mokymo centras“.Plačiau susipažino su gastronomijos mokslu, išsiaiškino jo paskirtį. Taip pat susipažindino su virėjo, konditerio, floristo, svečių aptarnavimo darbuotojo specialybėmis.

Visi aštuntų klasių mokiniai vyko į VšĮ „Panevėžio profesinio rengimo centras“ sektorinius padalinius Staniūnų ir Pilėnų g. Susipažino su statybininko, santechniko, apdailininko, mechatroniko ir kitomis profesijomis – amatais. 

Dėkojame mūsų bendruomenės nariams – mamytėms Irmai Gritėnienei, Laisvei Jakšienei, močiutei Violetai Macevičienei, tėčiui Vidui Petrauskui – už patyrimines pamokas jų darbovietėse.

Dėkojame visoms įmonėms, įstaigoms, kurios mielai priėmė mokinius, įdomiai pristatė savo veiklą, parodė technologinius įrenginius, organizavo praktinius darbus, susipažindino  su profesijomis, jų pareigomis, atsakomybe, papasakojo apie karjeros galimybes, parodė, kokiomis sąlygomis dirba darbuotojai.

Profesijos patarėja Asta Sakalienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button
Close