Ugniagesiai gelbėtojai apie riziką prie vandens telkinių

Birželio 4 d. Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 6-ojoje komandoje buvo surengta spaudos konferencija, kurios tikslas – perspėti ir informuoti visuomenę apie galimus pavojus vandenyje, supažindinti  su žūčių priežastimis ir pateikti praktinių patarimų, kaip išvengti skaudžių nelaimių. Į žurnalistų klausimus atsakė vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Saulius Greičius ir Vilniaus PGV 6-sosios komandos viršininkas, narų vadovas Giedrius Ruočkus.

2015-2019 metais ugniagesiai gelbėtojai atliko 2040 darbų vandenyje ir ant ledo. Šių darbų metu ugniagesiai ištraukė 677 skenduolius, iš jų 37 vaikus, bei išgelbėjo 298 gyventojus, iš jų 48vaikus.

„Prasidėjus šiltiems orams raginu visus atsakingai elgtis prie vandens telkinių. Skęstančių suaugusių ir vaikų statistika kasmet yra negailestinga, todėl turime saugoti vieni kitus, nesielgti rizikingai. Vidaus reikalų ministerija yra parengusi saugaus elgesio vandens telkiniuose taisykles ir viena pagrindinių – maudytis, pramogauti, plaukioti svarbu pažymėtuose ir tam skirtuose paplūdimiuose, kuriuose budi gelbėtojai. Taip pat labai svarbu nepilnamečių vaikų nepalikti be priežiūros. Kaip turime išmokyti vaikus skaityti, taip privalome ir kuo anksčiau išmokyti juos plaukti“, – sako vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.  

Pasak departamento direktoriaus S. Greičiaus, ugniagesiams gelbėtojams, kasdien kovojantiems su ugnimi, tenka nemažai jėgų skirti ir gelbėjimo darbams vandenyje atlikti: „Statistikos duomenimis, kasmet vandenyje nelaimingų atsitikimų metu vidutiniškai netenkame 125 žmonių. Dažniausia skendimų priežastis – neatsargus elgesys vandenyje. Kaip ir kiekvieną vasarą, taip ir šią su ugniagesiais gelbėtojais prie vandens telkinių rengsime prevencines akcijas, kurių metu gyventojai bus supažindami su saugaus elgesio prie vandens taisyklėmis, bus atkreipiamas jų dėmesys, kad vanduo gali būti ne tik pramogų, bet ir skaudžių nelaimių vieta. O šiandien ugniagesiai gelbėtojai Neryje pademonstruos, kaip gelbėjamas skęstantysis.“

6-osios komandos viršininkas G. Ruočkus tvirtino, jog net iš šiame pastate dirbančių gelbėtojų, kurie dažnai skuba gelbėti skęstančių žmonių, nė vienas nėra užtikrintas, kad jis yra geras plaukikas ir nelaimė neįvyks. „O kaip sumažinti riziką prie vandens telkinių, kur žmonės poilsiauja ir neretai neatsakingai elgiasi? Gyventojai paprastai netinkamai įvertina savo fizinį pasirengimą, sveikatos būklę, vartoja alkoholį, atlieka šuolius, varžosi vieni su kitais, plaukia per toli ir skęsta. Ugniagesiams tuomet lieka tik atlikti paieškos darbą ir atiduoti nuskendusiojo kūną artimiesiems. Nėra saugių vandens telkinių. Tik mes patys saugiai elgdamiesi ir rūpindamiesi prevencija galime sumažinti riziką“, – teigė jis.

Pasak G. Ruočkaus, skaudžiausi artimiesiems ir gelbėtojams būna dvigubi skendimai, kai pradėjusio skęsti šeimos nario skuba gelbėti artimasis ir abu nuskęsta. „Todėl norėtume, kad visuomenė žinotų, kad nuo šalia esančių labai priklauso gelbėjimo darbų sėkmė. Padėti skęstančiajam reikia, bet pirmiausia turėtumėte iškviesti gelbėtojus, įvertinti aplinką, šalia esančius daiktus, kurie padėtų skęstančiajam išsilaikyti ant vandens, be to, labai svarbu atpažinti skendimą – paprastai žmogus skęsta tyliai. O plaukti prie skęstančiojo gali tik labai geras plaukikas, kuris yra garantuotas, kad jam pavyks išgelbėti. Todėl prasidedant vasaros sezonui kviečiu visus labiau rūpintis savo artimųjų saugumu ir laikytis saugaus elgesio prie vandens taisyklių“, – sakė jis.

Pasibaigus spaudos konferencijai 6-osios komandos ugniagesiai gelbėtojai Aivaras Urbonavičius, Romualdas Avižienis, Karolis Butkus ir Mindaugas Jačiauskas atliko  skęstančiojo gelbėjimo operaciją Neries upėje.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: