Ugniagesiai įgyvendina tarptautinį projektą

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo valdybos (toliau – Panevėžio PGV) Visagino, Utenos ir Ignalinos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (toliau – Visagino, Utenos ir Ignalinos PGT) bei Latvijos valstybinė priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba įgyvendino tarptautinį projektą „CBRB avarijų ir užterštumo likvidavimas Latvijos – Lietuvos pasienio zonoje”, vykdomą pagal 2014–2020 metų Europos teritorinio bendradarbiavimo tikslo Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos 1-ąjį prioritetą „Tvari ir švari aplinka”. Ši programa siekia prisidėti prie darnaus teritorijos vystymosi, padėdama jai tapti patrauklia ir konkurencinga vieta gyventi, dirbti ir apsilankyti.

Bendra projekto įgyvendinimo vertė – 1 170 198 EUR, iš kurių 994 668 EUR sudarė Europos regioninės plėtros fondo lėšos. Projekto biudžete Panevėžio PGV Ignalinos ir Utenos priešgaisrinėms gelbėjimo tarnyboms buvo skirta 343 380 EUR, iš kurių 291 873 EUR (85 proc.) sudarė Europos regioninės plėtros fondo lėšos, Panevėžio PGV Visagino priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai buvo skirta 172 716 EUR, iš kurių 146 808 EUR (85 proc.) sudarė Europos regioninės plėtros fondo lėšos. Projekto įgyvendinimas truko 26 mėnesius.

Projekto idėja kilo, nes per Latvijos – Lietuvos sieną dažnai gabenamos pavojingosios medžiagos, taip pat pasienio zonoje, Visagine, uždaromos Ignalinos AE esančios ir statomos panaudoto branduolinio kuro saugyklos. Todėl labai svarbu didinti bendradarbiavimą tarp abiejų šalių ir tarnybų, tobulinti gebėjimus reaguoti į cheminius, biologinius ir ypač radioaktyvių medžiagų nutekėjimo incidentus ir vykdyti švarinimo darbus. Tai gali būti pasiekta glaudžiai bendradarbiaujant ir stiprinant pajėgumus bei gebėjimus vykdyti tokių incidentų likvidavimą Latvijos – Lietuvos pasienyje.

Projekto įgyvendinimo metu Ugniagesių gelbėtojų mokykloje buvo organizuoti 5 dienų kursai ,,Reagavimas į cheminius, biologinius, radiacinius ir branduolinius (ChBRB) įvykius“, kuriuose 13 Lietuvos ir Latvijos valstybinių priešgaisrinių gelbėjimo tarnybų pareigūnų tobulino kvalifikaciją.

Projekto metu Panevėžio PGV Visagino, Utenos ir Ignalinos PGT įsigijo automobilinę cisterną, aprūpintą specialia hidrauline ir pneumatine gelbėjimo įranga, gaisrinių žarnų, pirmosios pagalbos teikimo priemonių bei jų priedų, įvykio vietos apšvietimo įrangos, 3 specialiuosius lengvuosius automobilius, individualiųjų apsaugos priemonių, termokamerų, deaktyvavimo postą su būtina įranga, dujų analizatorių, dozimetrų, cheminių kostiumų ir kitos radiacinių bei cheminių incidentų likvidavimo metu reikalingos įrangos.

Šių metų gegužės 2-3 d. Visagine vyko mokomosios pratybos, kurios tapo projekto kulminaciniu renginiu. Pagal pratybų scenarijų, Visagino savivaldybėje, automobilių kelio sankryžoje, prie įvažiavimo į Visagino rekreacijos paslaugų centrą, autobusas su vaikais susidūrė su sunkvežimiu, kuris iš Maišiagalos radioaktyviųjų atliekų saugyklos į Ignalinos atominės elektrinės saugyklą vežė statines su radioaktyviosiomis atliekomis. Pratybose dalyvavo Latvijos valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Daugpilio komandos, Panevėžio PGV Visagino, Utenos ir Ignalinos PGT pajėgos, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos savanoriai, greitosios medicinos pagalbos ir policijos darbuotojai. Pratybų pabaigoje buvo surengtas jų aptarimas, kuriame dalyvavo ne tik pareigūnai, bet ir pratybų stebėtojai iš kitų įstaigų.

Pratybos ne tik pagerino Latvijos ir Lietuvos valstybinių priešgaisrinių gelbėjimo tarnybų pareigūnų,  bet ir kitų įstaigų darbuotojų bei savanorių bendradarbiavimo įgūdžius ir įrodė, kad kartu mes esame pasirengę reaguoti į galimas ekstremaliąsias situacijas, teikti pagalbą nukentėjusiesiems ir apsaugoti gamtą.       


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: