Ugniagesiai muša pavojaus varpais: liepsnos vėl kėsinosi į vaiko gyvybę

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos pareigūnai ragina gyventojus labiau pasirūpinti savo būstų priešgaisrine apsauga ir ragina tėvus nepalikti vaikų vienų namuose.

Pranešime spaudai rašoma, kad vakar vos nepasikartojo pirmadienį Kaune nutikusi nelaimė, kai gaisre žuvo du vaikai. Pavakary Mažeikių rajone, Viekšniuose, užsidegė gyvenamasis namas, kuriame buvo paliktas vienas 8 metų vaikas. Laimei, dar iki atvykstant ugniagesiams jam pavyko išlipti pro langą. Netrukus namas jau degė atvira liepsna.

Nors ugniagesiai nuolat įspėja gyventojus nepalikti vienų vaikų namuose, tokių nelaimių nepavyksta išvengti. Pernai gaisruose žuvo 3 vaikai, o užpernai ugnis nusinešė 5 vaikų gyvybes.

Kaip nuo žūties gaisre apsaugoti vaikus? Kodėl daugėja gaisrų ir žūčių juose?

„Daug kas priklauso nuo žmonių požiūrio į saugumą“,– sako Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Valstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos viršininkas Jūris Targonskas.

Nuolat vykstančių prevencinių akcijų metu ugniagesiai ir priešgaisrinės priežiūros pareigūnai gyventojams primena būtinybę išvalyti dūmtraukius, suremontuoti krosnį, įsirengti dūmų detektorių. Deja, daugelyje namų jiems tenka matyti priešgaisrinės saugos taisyklių pažeidimų. Dažnai dar nėra paisoma elementarių taisyklių, kurios padėtų išvengti gaisrų ir skaudžių jų pasekmių.

Statistika rodo, kad dažniausiai vaikai gaisruose žūsta tada, kai namuose paliekami vieni.

„Gaisre žūstama nuo dūmų. Ir viena minutė juose gali pražudyti vaiką. Pavojaus metu dažnai sutrinka net suaugusieji, ką kalbėti apie vaikus, kurie, apimti panikos, neretai yra linkę slėptis po lovomis ar spintose. Todėl šeimose reikėtų kalbėtis apie gaisro riziką, paprašyti vaiko, kad jis parodytų, ką jis darytų ištikus nelaimei. Saugos įgūdžius labai pravartu įtvirtinti praktiškai“, – pataria J. Targonskas.

Pasak jo, kilus gaisrui, svarbiausia išeiti iš degančio pastato, uždaryti duris, kad ugnis lėčiau plistų ir skambinti skubios pagalbos telefonu 112.

Nuo gegužės 1-osios visuose būstuose turi būti įrengti dūmų signalizatoriai, vadinamieji detektoriai. Pareigūnai tikina, kad jie gali padėti išvengti nelaimių.

„Vien per šį mėnesį gaisrai nusinešė trylika gyvybių. Jeigu namuose, kuriuose kilo gaisrai, būtų įrengti dūmų detektoriai, ne vienas iš žuvusiųjų būtų likęs gyvas“,– įsitikinęs J.Targonskas.

 

 

Parengta pagal Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento informaciją


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: